Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău
Locuință individuală · Zalău · jud. Sălaj
- Nr. cadastral75473-C1
- IDcacdb6c8
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău, județul Sălaj. Construită în 1960, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 130 m² la sol, suprafața desfășurată estimată este de ~259 m². Înălțimea estimată este de ~6,8 m. Numărul cadastral este 75473-C1.
- Anul construcției
- 1960
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 130
- Înălțime (m)
- ~6,8
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1960
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- ~259
- Număr cadastral
- 75473-C1
- ID clădire
- cacdb6c8-ba2c-4e8d-ad3f-13b6ade19508
- Actualizat
- 23 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 130
- Înălțime (m)
- ~6,8
- Volum (m³)
- ~886
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- necunoscut
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Andrei Mureșanu
- Număr
- 17
- Localitate
- Zalău
- Județ
- Sălaj
- Cod poștal
- 450054
- Coordonate (lat, lon)
- 47.18775, 23.05127
- Clădiri pe stradă
- 133
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 78 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 13 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 27 | |
| 1946–1960 | 639 (această clădire) | |
| 1961–1970 | 57 | |
| 1971–1980 | 122 | |
| 1981–1990 | 68 | |
| 1991–2000 | 289 | |
| 2001–2010 | 264 | |
| 2011 și după | 2.613 |
Mai veche decât 83 % dintre ele, mai nouă decât 1,0 %.
| 1 nivel | 2.042 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1.719 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 1.231 | |
| 4 niveluri | 80 | |
| 5 niveluri | 44 | |
| 6 niveluri | 11 | |
| 7 niveluri | 5 | |
| 8 niveluri | 3 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 4 |
40 % au mai puține etaje, 33 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- disponibilă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Andrei Mureșanu
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Andrei Mureșanu 15, Zalău 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Strada Andrei Mureșanu 19, Zalău 1960 · 2 etaje | 1960 | 2 etaje |
| Strada Andrei Mureșanu 21, Zalău 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj |
| Strada Andrei Mureșanu 23, Zalău 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Andrei Mureșanu 25, Zalău 1975 · 2 etaje | 1975 | 2 etaje |
| Strada Andrei Mureșanu 9, Zalău 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj |
| Strada Andrei Mureșanu 29, Zalău 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj |
| Strada Andrei Mureșanu 4, Zalău 1960 · 2 etaje | 1960 | 2 etaje |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada George Bacovia 28, Zalău 2018 · 2 etaje | 2018 | 2 etaje | 68 m |
| Strada George Bacovia 26, Zalău 2008 · 3 etaje | 2008 | 3 etaje | 86 m |
| Alee Liliacului 33, Zalău 2002 · 3 etaje | 2002 | 3 etaje | 91 m |
| Alee Liliacului 31, Zalău 2013 · 3 etaje | 2013 | 3 etaje | 95 m |
| Strada Closca 57, Zalău 2023 · 3 etaje | 2023 | 3 etaje | 97 m |
| Strada Maxim Gorki 1, Zalău 2000 · 2 etaje | 2000 | 2 etaje | 109 m |
| Strada George Bacovia 3, Zalău 3 etaje | necunoscut | 3 etaje | 111 m |
| Strada Cloșca 63, Zalău 1960 · 2 etaje | 1960 | 2 etaje | 113 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău?
Clădirea de la Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău a fost construită în 1960.
Câte etaje are clădirea de la Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău?
Clădirea de la Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău?
Numărul cadastral este 75473-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Andrei Mureșanu 17, Zalău? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/cacdb6c8-ba2c-4e8d-ad3f-13b6ade19508" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/cacdb6c8-ba2c-4e8d-ad3f-13b6ade19508", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/cacdb6c8-ba2c-4e8d-ad3f-13b6ade19508",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()