Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Lucian Blaga 16A, Voluntari

Locuință individuală · Voluntari · jud. Ilfov

Deschide clădirea gratuit 5 clădiri gratuit cu un cont nou, fără card

Rezumat

Locuință individuală de la Lucian Blaga 16A, Voluntari, județul Ilfov. Construită în 2001, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 253 m² la sol, suprafața desfășurată estimată este de ~253 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 122004-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.

Anul construcției
2001
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
253
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
2001
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
~253
Număr cadastral
122004-C1
ID clădire
e2f62375-d8c4-4be2-8b39-e55fbf4b9b9c
Actualizat
26 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
253
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~758
Forma acoperișului
necunoscut
10 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Lucian Blaga evidențiată această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Lucian Blaga
Număr
16A
Localitate
Voluntari
Județ
Ilfov
Cod poștal
077190
Coordonate (lat, lon)
44.51711, 26.12143
Clădiri pe stradă
23

Clădirile din Voluntari: statistici

Comparații

Ani de construcție în Voluntari6.436 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Voluntari
înainte de 1920
0
1920–1945
31
1946–1960
200
1961–1970
386
1971–1980
609
1981–1990
806
1991–2000
902
2001–2010
1.047 (această clădire)
2011 și după
2.455

Mai veche decât 38 % dintre ele, mai nouă decât 46 %.

Etaje în Voluntari8.926 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Voluntari
1 nivel
4.077 (această clădire)
2 niveluri
2.436
3 niveluri
1.777
4 niveluri
399
5 niveluri
97
6 niveluri
57
7 niveluri
16
8 niveluri
8
9 niveluri
23
10 sau mai multe niveluri
36

0 % au mai puține etaje, 46 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Alte clădiri pe Lucian Blaga

Adresă Construită Etaje
Strada Lucian Blaga 16, Voluntari 2024 5 etaje
Lucian Blaga 16B, Voluntari 2002 3 etaje
Strada Lucian Blaga 14, Voluntari 1998 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Nichita Stănescu 7C, Voluntari 2019 3 etaje 38 m
Nichita Stănescu 26, Voluntari necunoscut 3 etaje 48 m
Nichita Stănescu 14, Voluntari 2023 4 etaje 115 m
Nichita Stănescu 5, Voluntari 2013 2 etaje 121 m
Strada Erou Iancu Nicolae 88C, Voluntari necunoscut 6 etaje 160 m
Erou Iancu Nicolae 92B, Voluntari necunoscut 1 etaj 174 m
Erou Iancu Nicolae 92C, Voluntari 2007 3 etaje 180 m
Intrarea Lalelelor 3bis, Voluntari necunoscut 2 etaje 188 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Lucian Blaga 16A, Voluntari?

Clădirea de la Lucian Blaga 16A, Voluntari a fost construită în 2001.

Câte etaje are clădirea de la Lucian Blaga 16A, Voluntari?

Clădirea de la Lucian Blaga 16A, Voluntari are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Lucian Blaga 16A, Voluntari?

Numărul cadastral este 122004-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Lucian Blaga 16A, Voluntari?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Lucian Blaga 16A, Voluntari? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e2f62375-d8c4-4be2-8b39-e55fbf4b9b9c" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Lucian Blaga 16A, în câteva secunde