Sari la conținut
Autentificare

Dâmboviței 20, Voluntari

Locuință individuală · Voluntari · jud. Ilfov

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Dâmboviței 20, Voluntari, județul Ilfov. Construită în 2000, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 125 m² la sol, suprafața desfășurată este de 249 m². Înălțimea estimată este de ~6,0 m. Numărul cadastral este 136427-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.

Anul construcției
2000
Etaje
2
Suprafață la sol (m²)
125
Înălțime (m)
~6,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
2000
Etaje
2
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
249
Număr cadastral
136427-C1
ID clădire
a856d903-3f54-43ca-8d38-e4ffda2677e9
Actualizat
23 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
125
Înălțime (m)
~6,0
Volum (m³)
~748
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Dâmboviței evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Dâmboviței
Număr
20
Localitate
Voluntari
Județ
Ilfov
Cod poștal
077190
Coordonate (lat, lon)
44.49577, 26.19460
Clădiri pe stradă
74

Clădirile din Voluntari: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 5 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Voluntari6.436 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Voluntari
înainte de 1920
0
1920–1945
31
1946–1960
200
1961–1970
386
1971–1980
609
1981–1990
806
1991–2000
902 (această clădire)
2001–2010
1.047
2011 și după
2.455

Mai veche decât 54 % dintre ele, mai nouă decât 32 %.

Etaje în Voluntari8.931 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Voluntari
1 nivel
4.083
2 niveluri
2.435 (această clădire)
3 niveluri
1.777
4 niveluri
399
5 niveluri
97
6 niveluri
57
7 niveluri
16
8 niveluri
8
9 niveluri
23
10 sau mai multe niveluri
36

46 % au mai puține etaje, 27 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Dâmboviței

Adresă Construită Etaje
Dâmboviței 19, Voluntari 1990 2 etaje
Dâmboviței 18A, Voluntari necunoscut 1 etaj
Dâmboviței 23, Voluntari 1984 1 etaj
Dâmboviței 29, Voluntari 1975 1 etaj
Dâmboviței 10A, Voluntari 1962 1 etaj
Dâmboviței 31, Voluntari 2021 3 etaje
Dâmboviței 8, Voluntari 1955 1 etaj
Dâmboviței 6, Voluntari necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Neajlov 23, Voluntari 1980 1 etaj 5 m
Strada Neajlov 25, Voluntari 1980 1 etaj 9 m
Strada Dambovita 19 Lot 1, Voluntari 1990 1 etaj 38 m
Neajlov 31A, Voluntari 1967 1 etaj 45 m
Strada Neajlov 31 Lot2, Voluntari 2011 2 etaje 50 m
Neajlov 32, Voluntari 1970 1 etaj 50 m
Strada Neajlov 18, Voluntari 2019 2 etaje 54 m
Neajlov 34, Voluntari necunoscut 1 etaj 55 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Dâmboviței 20, Voluntari?

Clădirea de la Dâmboviței 20, Voluntari a fost construită în 2000.

Câte etaje are clădirea de la Dâmboviței 20, Voluntari?

Clădirea de la Dâmboviței 20, Voluntari are 2 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Dâmboviței 20, Voluntari?

Numărul cadastral este 136427-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Dâmboviței 20, Voluntari?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Dâmboviței 20, Voluntari? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/a856d903-3f54-43ca-8d38-e4ffda2677e9" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Dâmboviței 20, în câteva secunde