Strada Marienilor 22, Horezu Poenari
Locuință individuală · Horezu Poenari · jud. Dolj
- Nr. cadastral31118-C1
- IDa2cdcf88
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari, județul Dolj. Construită în 1976, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 59 m² la sol, suprafața desfășurată este de 59 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 31118-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
- Anul construcției
- 1976
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 59
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1976
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 59
- Număr cadastral
- 31118-C1
- ID clădire
- a2cdcf88-e00d-4f80-97f8-48228e4dcbe6
- Actualizat
- 29 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 59
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~177
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Marienilor
- Număr
- 22
- Localitate
- Horezu Poenari
- Județ
- Dolj
- Cod poștal
- 207606
- Coordonate (lat, lon)
- 43.96846, 23.87044
- Clădiri pe stradă
- 5
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 63 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 195 | |
| 1946–1960 | 272 | |
| 1961–1970 | 184 | |
| 1971–1980 | 65 (această clădire) | |
| 1981–1990 | 16 | |
| 1991–2000 | 28 | |
| 2001–2010 | 3 | |
| 2011 și după | 17 |
Mai veche decât 8 % dintre ele, mai nouă decât 85 %.
| 1 nivel | 1.067 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 85 | |
| 3 niveluri | 10 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 92 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Marienilor
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Marienilor 12, Horezu Poenari 1965 · 1 etaj | 1965 | 1 etaj |
| Strada Marienilor 32, Horezu Poenari 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj |
| Marienilor 32, Horezu Poenari 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Marin Tarnomete 19, Horezu Poenari 1988 · 1 etaj | 1988 | 1 etaj | 59 m |
| Strada Marin Tarnomete 17, Horezu Poenari 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj | 59 m |
| Strada Marin Tarnomete 14, Horezu Poenari 1946 · 1 etaj | 1946 | 1 etaj | 96 m |
| Cioculestilor 14, Horezu Poenari 1980 · 1 etaj | 1980 | 1 etaj | 97 m |
| Strada Branistei 15, Horezu Poenari 1948 · 1 etaj | 1948 | 1 etaj | 149 m |
| Strada Branistei 13, Horezu Poenari 1962 · 1 etaj | 1962 | 1 etaj | 151 m |
| Strada Branistei 21, Horezu Poenari 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj | 161 m |
| Chimiștilor 2, Horezu Poenari 1954 · 1 etaj | 1954 | 1 etaj | 178 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari?
Clădirea de la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari a fost construită în 1976.
Câte etaje are clădirea de la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari?
Clădirea de la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari?
Numărul cadastral este 31118-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Marienilor 22, Horezu Poenari? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/a2cdcf88-e00d-4f80-97f8-48228e4dcbe6" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/a2cdcf88-e00d-4f80-97f8-48228e4dcbe6", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/a2cdcf88-e00d-4f80-97f8-48228e4dcbe6",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()