Sari la conținut
Autentificare

Calea Bucuresti 71A, Tunari

Locuință individuală · Tunari · jud. Ilfov

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Calea Bucuresti 71A, Tunari, județul Ilfov. Construită în 2024, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 112 m² la sol, suprafața desfășurată este de 112 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 71192-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.

Anul construcției
2024
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
112
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
2024
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
112
Număr cadastral
71192-C1
ID clădire
8c71e2cf-d40b-4227-bb4e-ff30008848b0
Actualizat
5 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
112
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~335
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Calea Bucuresti evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Calea Bucuresti
Număr
71A
Localitate
Tunari
Județ
Ilfov
Cod poștal
077180
Coordonate (lat, lon)
44.54096, 26.14610
Clădiri pe stradă
53

Clădirile din Tunari: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Tunari3.930 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Tunari
înainte de 1920
3
1920–1945
9
1946–1960
37
1961–1970
43
1971–1980
132
1981–1990
29
1991–2000
112
2001–2010
189
2011 și după
3.376 (această clădire)

Mai nouă decât 14 %.

Etaje în Tunari4.845 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Tunari
1 nivel
1.855 (această clădire)
2 niveluri
2.687
3 niveluri
247
4 niveluri
48
5 niveluri
8
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 38 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Calea Bucuresti

Adresă Construită Etaje
Calea București 71, Tunari 2022 1 etaj
Calea Bucuresti 71A, Tunari 2024 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Petre Ispirescu 28, Tunari 2021 2 etaje 19 m
Alexandru Ioan Cuza 3B, Tunari 2011 1 etaj 37 m
Alexandru Ioan Cuza 3bis, Tunari 2012 2 etaje 40 m
Alexandru Ioan Cuza 3A, Tunari 2022 2 etaje 43 m
Alexandru Ioan Cuza 3C, Tunari 2012 1 etaj 47 m
Strada Alexandru Ioan Cuza 14, Tunari 2021 3 etaje 75 m
Alexandru Ioan Cuza 3F, Tunari 2012 1 etaj 82 m
Alexandru Ioan Cuza 8, Tunari 2026 2 etaje 87 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Calea Bucuresti 71A, Tunari?

Clădirea de la Calea Bucuresti 71A, Tunari a fost construită în 2024.

Câte etaje are clădirea de la Calea Bucuresti 71A, Tunari?

Clădirea de la Calea Bucuresti 71A, Tunari are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Calea Bucuresti 71A, Tunari?

Numărul cadastral este 71192-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Calea Bucuresti 71A, Tunari?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Calea Bucuresti 71A, Tunari? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/8c71e2cf-d40b-4227-bb4e-ff30008848b0" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Calea Bucuresti 71A, în câteva secunde