Sari la conținut
Autentificare

Strada Bujorilor 16A, Timișoara

Servicii publice · Timișoara

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Servicii publice de la Strada Bujorilor 16A, Timișoara, județul Timiș. Construită în 2009, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 174 m² la sol, suprafața desfășurată este de 215 m². Înălțimea estimată este de ~10,8 m. Numărul cadastral este 418956-C3. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.

Anul construcției
2009
Etaje
2
Suprafață la sol (m²)
174
Înălțime (m)
~10,8

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Servicii publice
Anul construcției
2009
Etaje
2
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
215
Număr cadastral
418956-C3
ID clădire
0cb95e52-00b8-4db0-9ec3-eb0cf5e8ea13
Actualizat
22 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
174
Înălțime (m)
~10,8
Volum (m³)
~1.882
Forma acoperișului
necunoscut
10 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Bujorilor evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Bujorilor
Număr
16A
Localitate
Timișoara
Județ
Timiș
Cod poștal
300446
Coordonate (lat, lon)
45.72544, 21.20470
Clădiri pe stradă
54

Clădirile din Timișoara: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 56 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Timișoara4.105 clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Timișoara
înainte de 1920
243
1920–1945
247
1946–1960
163
1961–1970
412
1971–1980
202
1981–1990
121
1991–2000
433
2001–2010
169 (această clădire)
2011 și după
2.115

Mai veche decât 52 % dintre ele, mai nouă decât 44 %.

Etaje în Timișoara14.559 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Timișoara
1 nivel
7.435
2 niveluri
4.223 (această clădire)
3 niveluri
1.392
4 niveluri
612
5 niveluri
471
6 niveluri
160
7 niveluri
73
8 niveluri
29
9 niveluri
47
10 sau mai multe niveluri
117

51 % au mai puține etaje, 29 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Bujorilor

Adresă Construită Etaje
Strada Bujorilor 16, Timișoara 1930 1 etaj
Bujorilor 16, Timișoara 1998 1 etaj
Bujorilor 9, Timișoara necunoscut 2 etaje
Bujorilor 25, Timișoara 1910 1 etaj
Bujorilor 33A, Timișoara 1980 1 etaj
Bujorilor 38, Timișoara necunoscut 3 etaje
Bujorilor 39, Timișoara 1930 1 etaj
Bujorilor 44, Timișoara necunoscut 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Arhitect Duiliu Marcu 12, Timișoara necunoscut 1 etaj 49 m
Strada Fratelia 24, Timișoara 1999 3 etaje 87 m
Strada Fratelia 20, Timișoara 1938 1 etaj 114 m
Fratelia 12, Timișoara necunoscut 1 etaj 172 m
Arh. Duiliu Marcu 9, Timișoara necunoscut 5 etaje 179 m
Martir Herman Sporer 17, Timișoara 2008 3 etaje 197 m
Strada Chisodei 2a-Adresa Provizorie, Timișoara necunoscut 1 etaj 202 m
Martir Herman Sporer 19, Timișoara 2021 2 etaje 207 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Strada Bujorilor 16A, Timișoara?

Clădirea de la Strada Bujorilor 16A, Timișoara a fost construită în 2009.

Câte etaje are clădirea de la Strada Bujorilor 16A, Timișoara?

Clădirea de la Strada Bujorilor 16A, Timișoara are 2 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Bujorilor 16A, Timișoara?

Numărul cadastral este 418956-C3. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Bujorilor 16A, Timișoara?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Bujorilor 16A, Timișoara? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/0cb95e52-00b8-4db0-9ec3-eb0cf5e8ea13" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Bujorilor 16A, în câteva secunde