Sari la conținut
Autentificare

Adam Mickiewics 31, Timișoara

Locuință individuală · Timișoara

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Adam Mickiewics 31, Timișoara, județul Timiș. Are 1 etaj deasupra solului, ocupă 170 m² la sol, suprafața desfășurată este de 169 m². Înălțimea estimată este de ~3,6 m. Numărul cadastral este 453049-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.

Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
170
Înălțime (m)
~3,6

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
169
Număr cadastral
453049-C1
ID clădire
5274e314-8b89-4d2f-99b2-fa2280b2a60e
Actualizat
22 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
170
Înălțime (m)
~3,6
Volum (m³)
~610
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
necunoscut
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Adam Mickiewics evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Adam Mickiewics
Număr
31
Localitate
Timișoara
Județ
Timiș
Cod poștal
300618
Coordonate (lat, lon)
45.75442, 21.18260
Clădiri pe stradă
24

Clădirile din Timișoara: statistici

Comparații

Etaje în Timișoara14.559 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Timișoara
1 nivel
7.435 (această clădire)
2 niveluri
4.223
3 niveluri
1.392
4 niveluri
612
5 niveluri
471
6 niveluri
160
7 niveluri
73
8 niveluri
29
9 niveluri
47
10 sau mai multe niveluri
117

0 % au mai puține etaje, 51 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Adam Mickiewics

Adresă Construită Etaje
Adam Mickiewics 17, Timișoara necunoscut 1 etaj
Adam Mickiewics 16, Timișoara necunoscut 1 etaj
Strada Adam Mickiewics 4/A, Timișoara 2016 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Comorii 42, Timișoara necunoscut 1 etaj 108 m
Strada Xenopol 13, Timișoara 1934 1 etaj 110 m
Strada Pictorul Aman 11, Timișoara 1960 1 etaj 117 m
Alexandru Xenopol 11A, Timișoara necunoscut 2 etaje 119 m
Strada Banul Severinului 12, Timișoara 2025 2 etaje 122 m
Alexandru Xenopol 8A, Timișoara 1973 2 etaje 137 m
Alexandru Xenopol 6, Timișoara 1970 1 etaj 140 m
Alexandru Xenopol 4, Timișoara 2018 2 etaje 156 m

Întrebări

Câte etaje are clădirea de la Adam Mickiewics 31, Timișoara?

Clădirea de la Adam Mickiewics 31, Timișoara are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Adam Mickiewics 31, Timișoara?

Numărul cadastral este 453049-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Adam Mickiewics 31, Timișoara?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Adam Mickiewics 31, Timișoara? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/5274e314-8b89-4d2f-99b2-fa2280b2a60e" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Adam Mickiewics 31, în câteva secunde