Strada Principală 1 131, Igești
Locuință individuală · Igești · jud. Vrancea
- Nr. cadastral58085-C1
- IDe5f8301b
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Principală 1 131, Igești, județul Vrancea. Construită în 2019, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 58085-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,40 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Principală 1
- Număr
- 131
- Localitate
- Igești
- Județ
- Vrancea
- Cod poștal
- 627381
- Coordonate (lat, lon)
- 45.82720, 27.17116
- Clădiri pe stradă
- 35
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 60 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 5 | |
| 1946–1960 | 10 | |
| 1961–1970 | 30 | |
| 1971–1980 | 23 | |
| 1981–1990 | 6 | |
| 1991–2000 | 8 | |
| 2001–2010 | 24 | |
| 2011 și după | 67 (această clădire) |
Mai nouă decât 61 %.
| 1 nivel | 1.054 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 76 | |
| 3 niveluri | 3 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 93 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul complet
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul complet al acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Principală 1
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Principală 1 130, Igești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Principala 1 171, Bătinești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 133 m |
| Strada Secundară 77 5, Igești 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj | 146 m |
| Strada Principală 1 126, Pătrășcani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 149 m |
| Principala 1 142, Bătinești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 188 m |
| Principala 1 181A, Bătinești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 249 m |
| Strada Principală 1 116, Pătrășcani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 252 m |
| Strada Principală 1 108, Pătrășcani 2025 · 2 etaje | 2025 | 2 etaje | 333 m |
| Principala 1 152, Bătinești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 344 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Principală 1 131, Igești?
Clădirea de la Strada Principală 1 131, Igești a fost construită în 2019.
Câte etaje are clădirea de la Strada Principală 1 131, Igești?
Clădirea de la Strada Principală 1 131, Igești are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Principală 1 131, Igești?
Numărul cadastral este 58085-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Principală 1 131, Igești?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Principală 1 131, Igești? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e5f8301b-b028-4f0c-b5cb-e320db4a2be3" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/e5f8301b-b028-4f0c-b5cb-e320db4a2be3", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/e5f8301b-b028-4f0c-b5cb-e320db4a2be3",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()