Drumul Poștei 32, Stulpicani
Locuință individuală · Stulpicani · jud. Suceava
Rezumat
Locuință individuală de la Drumul Poștei 32, Stulpicani, județul Suceava. Construită în 1995, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 289 m² la sol, suprafața desfășurată estimată este de ~578 m². Înălțimea estimată este de ~2,5 m. Numărul cadastral este 31318-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
- Anul construcției
- 1995
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 289
- Înălțime (m)
- ~2,5
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1995
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- ~578
- Număr cadastral
- 31318-C1
- ID clădire
- b697df44-7afc-4093-908b-0c9563cb07ee
- Actualizat
- 24 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 289
- Înălțime (m)
- ~2,5
- Volum (m³)
- ~722
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Drumul Poștei
- Număr
- 32
- Localitate
- Stulpicani
- Județ
- Suceava
- Cod poștal
- 727505
- Coordonate (lat, lon)
- 47.46395, 25.76104
- Clădiri pe stradă
- 44
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 11 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 35 | |
| 1946–1960 | 91 | |
| 1961–1970 | 78 | |
| 1971–1980 | 70 | |
| 1981–1990 | 70 | |
| 1991–2000 | 68 (această clădire) | |
| 2001–2010 | 33 | |
| 2011 și după | 76 |
Mai veche decât 20 % dintre ele, mai nouă decât 67 %.
| 1 nivel | 1.310 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 260 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 19 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
82 % au mai puține etaje, 16 % la fel de multe.
Firme și panouri solare
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.
În apropiere
Alte clădiri pe Drumul Poștei
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Drumul Poștei 28, Stulpicani 1933 · 2 etaje | 1933 | 2 etaje |
| Drumul Poștei 20, Stulpicani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Drumul Poștei 14, Stulpicani 1978 · 2 etaje | 1978 | 2 etaje |
| Drumul Poștei 50A, Stulpicani 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Drumul Poștei 8, Stulpicani 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Drumul Poștei 68, Stulpicani 1970 · 2 etaje | 1970 | 2 etaje |
| Drumul Poștei 76, Stulpicani 3 etaje | necunoscut | 3 etaje |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Drumul Înv. Dranca Chiril 12, Stulpicani 1920 · 1 etaj | 1920 | 1 etaj | 206 m |
| Drumul Înv. Dranca Chiril 8, Stulpicani 1975 · 2 etaje | 1975 | 2 etaje | 213 m |
| Drumul Înv. Dranca Chiril 84, Stulpicani 2017 · 1 etaj | 2017 | 1 etaj | 227 m |
| Drumul Șecmănești 6, Stulpicani 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj | 313 m |
| Drumul Topliței 14, Stulpicani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 332 m |
| Drumul Înv. Dranca Chiril 32, Stulpicani 1948 · 3 etaje | 1948 | 3 etaje | 335 m |
| Drumul Topliței 13, Stulpicani 1996 · 2 etaje | 1996 | 2 etaje | 365 m |
| Drumul Lupenilor 5, Stulpicani 1968 · 2 etaje | 1968 | 2 etaje | 372 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Drumul Poștei 32, Stulpicani?
Clădirea de la Drumul Poștei 32, Stulpicani a fost construită în 1995.
Câte etaje are clădirea de la Drumul Poștei 32, Stulpicani?
Clădirea de la Drumul Poștei 32, Stulpicani are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Drumul Poștei 32, Stulpicani?
Numărul cadastral este 31318-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Drumul Poștei 32, Stulpicani?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Drumul Poștei 32, Stulpicani? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/b697df44-7afc-4093-908b-0c9563cb07ee" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/b697df44-7afc-4093-908b-0c9563cb07ee", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/b697df44-7afc-4093-908b-0c9563cb07ee",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()