Dc 189 17, Tălpaș
Locuință individuală · Tălpaș · jud. Dolj
Rezumat
Locuință individuală de la Dc 189 17, Tălpaș, județul Dolj. Are 1 etaj deasupra solului, ocupă 144 m² la sol, suprafața desfășurată este de 144 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 30902-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 144
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 144
- Număr cadastral
- 30902-C1
- ID clădire
- bab3eaba-fe11-484f-b64d-4b2ffdf33268
- Actualizat
- 26 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 144
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~431
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- necunoscut
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Dc 189
- Număr
- 17
- Localitate
- Tălpaș
- Județ
- Dolj
- Cod poștal
- 207266
- Coordonate (lat, lon)
- 44.66165, 23.74195
- Clădiri pe stradă
- 59
Comparații
| 1 nivel | 397 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 55 | |
| 3 niveluri | 4 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 87 % la fel de multe.
Firme și panouri solare
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.
În apropiere
Alte clădiri pe Dc 189
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Dc 189 16, Tălpaș 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Dc 189 15, Tălpaș 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Dc 189 14, Tălpaș 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Dc 189 20, Tălpaș 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Dc 189 13, Tălpaș 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Dc 189 12, Tălpaș 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Dc 189 22, Tălpaș 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Dc 189 23, Tălpaș 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 250, Tălpaș 1955 · 1 etaj | 1955 | 1 etaj | 79 m |
| nr. 260, Tălpaș 1940 · 2 etaje | 1940 | 2 etaje | 342 m |
| nr. 263, Tălpaș 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 381 m |
| nr. 93, Moflești 1927 · 2 etaje | 1927 | 2 etaje | 477 m |
| nr. 97, Moflești 1968 · 1 etaj | 1968 | 1 etaj | 490 m |
| nr. 144, Moflești 1957 · 1 etaj | 1957 | 1 etaj | 567 m |
| nr. 25, Tălpaș 1955 · 1 etaj | 1955 | 1 etaj | 585 m |
| nr. 81, Moflești 1932 · 1 etaj | 1932 | 1 etaj | 609 m |
Întrebări
Câte etaje are clădirea de la Dc 189 17, Tălpaș?
Clădirea de la Dc 189 17, Tălpaș are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Dc 189 17, Tălpaș?
Numărul cadastral este 30902-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Dc 189 17, Tălpaș?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Dc 189 17, Tălpaș? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/bab3eaba-fe11-484f-b64d-4b2ffdf33268" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/bab3eaba-fe11-484f-b64d-4b2ffdf33268", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/bab3eaba-fe11-484f-b64d-4b2ffdf33268",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()