Strada Lungă 133, Șpălnaca
Locuință individuală · Șpălnaca · jud. Alba
- Nr. cadastral74352-C1
- ID6eeb804f
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Lungă 133, Șpălnaca, județul Alba. Construită în 1968, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 74352-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,15 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Lungă
- Număr
- 133
- Localitate
- Șpălnaca
- Județ
- Alba
- Cod poștal
- 517337
- Coordonate (lat, lon)
- 46.34246, 23.90691
- Clădiri pe stradă
- 13
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 60 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 10 | |
| 1946–1960 | 81 | |
| 1961–1970 | 60 (această clădire) | |
| 1971–1980 | 53 | |
| 1981–1990 | 26 | |
| 1991–2000 | 11 | |
| 2001–2010 | 0 | |
| 2011 și după | 10 |
Mai veche decât 40 % dintre ele, mai nouă decât 36 %.
| 1 nivel | 306 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 57 | |
| 3 niveluri | 5 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 83 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Lungă
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Lungă 89, Șpălnaca 1950 · 1 etaj | 1950 | 1 etaj |
| Strada Lungă 57, Șpălnaca 1949 · 1 etaj | 1949 | 1 etaj |
| Strada Lungă 17, Șpălnaca 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj |
| Strada Lungă 16, Șpălnaca 1972 · 1 etaj | 1972 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 153, Șpălnaca 2018 · 2 etaje | 2018 | 2 etaje | 74 m |
| nr. 154, Șpălnaca 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 101 m |
| Strada Principală 232, Șpălnaca 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj | 135 m |
| nr. 236, Șpălnaca 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj | 138 m |
| nr. 237, Șpălnaca 1972 · 1 etaj | 1972 | 1 etaj | 154 m |
| nr. 239, Șpălnaca 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj | 204 m |
| nr. 140, Șpălnaca 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 221 m |
| Strada Principală 158, Șpălnaca 1950 · 1 etaj | 1950 | 1 etaj | 222 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Lungă 133, Șpălnaca?
Clădirea de la Strada Lungă 133, Șpălnaca a fost construită în 1968.
Câte etaje are clădirea de la Strada Lungă 133, Șpălnaca?
Clădirea de la Strada Lungă 133, Șpălnaca are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Lungă 133, Șpălnaca?
Numărul cadastral este 74352-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Lungă 133, Șpălnaca?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Lungă 133, Șpălnaca? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/6eeb804f-c061-41e2-92c5-833cf746638e" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/6eeb804f-c061-41e2-92c5-833cf746638e", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/6eeb804f-c061-41e2-92c5-833cf746638e",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()