Sari la conținut
Autentificare

Strada Ghiocel 18, Braloștița

Locuință individuală · Braloștița · jud. Dolj

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Strada Ghiocel 18, Braloștița, județul Dolj. Construită în 1987, are 3 etaje deasupra solului, ocupă 170 m² la sol, suprafața desfășurată este de 220 m². Înălțimea estimată este de ~9,0 m. Numărul cadastral este 37357-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.

Anul construcției
1987
Etaje
3
Suprafață la sol (m²)
170
Înălțime (m)
~9,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1987
Etaje
3
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
220
Număr cadastral
37357-C1
ID clădire
382576b5-e823-40ba-ad7d-c0f48fdd4859
Actualizat
27 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
170
Înălțime (m)
~9,0
Volum (m³)
necunoscut
Forma acoperișului
necunoscut
10 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Ghiocel evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Ghiocel
Număr
18
Localitate
Braloștița
Județ
Dolj
Cod poștal
207085
Coordonate (lat, lon)
44.49750, 23.52128
Clădiri pe stradă
72

Clădirile din Sfârcea: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 50 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Sfârcea378 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Sfârcea
înainte de 1920
0
1920–1945
9
1946–1960
37
1961–1970
51
1971–1980
99
1981–1990
57 (această clădire)
1991–2000
86
2001–2010
10
2011 și după
29

Mai veche decât 33 % dintre ele, mai nouă decât 52 %.

Etaje în Sfârcea1.489 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Sfârcea
1 nivel
1.212
2 niveluri
229
3 niveluri
47 (această clădire)
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

97 % au mai puține etaje, 3 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Ghiocel

Adresă Construită Etaje
Strada Ghiocel 16, Braloștița 2009 2 etaje
Strada Ghiocel 20, Braloștița 1974 3 etaje
Strada Ghiocel 20A, Braloștița 1998 1 etaj
Strada Ghiocel 11, Braloștița 1975 1 etaj
Strada Ghiocel 5, Braloștița 1993 1 etaj
Strada Ghiocel 36, Braloștița 1971 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Popa Sapca 3, Braloștița 1951 1 etaj 94 m
Strada Popa Sapca 7, Braloștița 1962 2 etaje 176 m
Strada Tudor Vladimirescu 43, Braloștița 1963 1 etaj 196 m
Strada Tudor Vladimirescu 43A, Braloștița 1997 2 etaje 204 m
Popa Sapca 6A, Braloștița 1978 1 etaj 204 m
Strada Popa Sapca 6, Braloștița 1965 1 etaj 226 m
Strada Tudor Vladimirescu 39, Braloștița 1974 1 etaj 230 m
Strada Tudor Vladimirescu 68, Braloștița 1968 1 etaj 255 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Strada Ghiocel 18, Braloștița?

Clădirea de la Strada Ghiocel 18, Braloștița a fost construită în 1987.

Câte etaje are clădirea de la Strada Ghiocel 18, Braloștița?

Clădirea de la Strada Ghiocel 18, Braloștița are 3 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Ghiocel 18, Braloștița?

Numărul cadastral este 37357-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Ghiocel 18, Braloștița?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Ghiocel 18, Braloștița? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/382576b5-e823-40ba-ad7d-c0f48fdd4859" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Ghiocel 18, în câteva secunde