Eternității 42, Rasova
Locuință individuală · Rasova · jud. Constanța
- Nr. cadastral101668-C5
- IDfe366c16
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Eternității 42, Rasova, județul Constanța. Construită în 2016, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 101668-C5. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Eternității
- Număr
- 42
- Localitate
- Rasova
- Județ
- Constanța
- Cod poștal
- 907250
- Coordonate (lat, lon)
- 44.24708, 27.94284
- Clădiri pe stradă
- 21
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 7 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 23 | |
| 1946–1960 | 197 | |
| 1961–1970 | 114 | |
| 1971–1980 | 70 | |
| 1981–1990 | 31 | |
| 1991–2000 | 39 | |
| 2001–2010 | 9 | |
| 2011 și după | 30 (această clădire) |
Mai nouă decât 94 %.
| 1 nivel | 1.311 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 45 | |
| 3 niveluri | 1 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 97 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Eternității
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Eternității 40, Rasova 1950 · 1 etaj | 1950 | 1 etaj |
| Strada Eternitatii 40, Rasova 1990 · 1 etaj | 1990 | 1 etaj |
| Strada Eternitatii 47, Rasova 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj |
| Eternității 50, Rasova 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Eternitatii 54, Rasova 1971 · 1 etaj | 1971 | 1 etaj |
| Strada Eternității 55, Rasova 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj |
| Strada Eternității 55A, Rasova 1956 · 1 etaj | 1956 | 1 etaj |
| Strada Eternitatii 28, Rasova 1950 · 1 etaj | 1950 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Liviu Rebreanu 41, Rasova 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 89 m |
| Prelungirea Dunarii 4, Rasova 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 98 m |
| Veteranilor 51, Rasova 1968 · 1 etaj | 1968 | 1 etaj | 102 m |
| Strada Veteranilor 47, Rasova 1966 · 1 etaj | 1966 | 1 etaj | 104 m |
| Veteranilor 53, Rasova 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 110 m |
| Liviu Rebreanu 39, Rasova 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj | 130 m |
| Strada Trandafirului 20, Rasova 1994 · 1 etaj | 1994 | 1 etaj | 130 m |
| Strada Veteranilor 50, Rasova 1955 · 1 etaj | 1955 | 1 etaj | 137 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Eternității 42, Rasova?
Clădirea de la Eternității 42, Rasova a fost construită în 2016.
Câte etaje are clădirea de la Eternității 42, Rasova?
Clădirea de la Eternității 42, Rasova are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Eternității 42, Rasova?
Numărul cadastral este 101668-C5. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Eternității 42, Rasova?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Eternității 42, Rasova? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/fe366c16-e38f-e291-67f2-29905af5cc4b" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/fe366c16-e38f-e291-67f2-29905af5cc4b", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/fe366c16-e38f-e291-67f2-29905af5cc4b",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()