41 98, Groșani
Servicii publice · Groșani · jud. Argeș
- Nr. cadastral81892-C1
- IDe03489b4
- Actualizat
Rezumat
Servicii publice de la 41 98, Groșani, județul Argeș. Construită în 1860, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 81892-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- 41
- Număr
- 98
- Localitate
- Groșani
- Județ
- Argeș
- Cod poștal
- 117581
- Coordonate (lat, lon)
- 45.22876, 25.03243
- Clădiri pe stradă
- 48
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 100 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 34 | |
| 1946–1960 | 79 | |
| 1961–1970 | 97 | |
| 1971–1980 | 95 | |
| 1981–1990 | 30 | |
| 1991–2000 | 54 | |
| 2001–2010 | 9 | |
| 2011 și după | 23 |
Mai veche decât 97 % dintre ele.
| 1 nivel | 814 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 129 | |
| 3 niveluri | 19 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 85 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul complet
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul complet al acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe 41
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| 41 100, Groșani 1926 · 2 etaje | 1926 | 2 etaje |
| 41 102, Groșani 1963 · 2 etaje | 1963 | 2 etaje |
| 41 108, Groșani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| 41 111, Groșani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| 41 112, Groșani 1972 · 1 etaj | 1972 | 1 etaj |
| 41 113, Groșani 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj |
| 41 115, Groșani 1924 · 2 etaje | 1924 | 2 etaje |
| 41 127, Groșani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 195, Groșani 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 51 m |
| nr. 95, Groșani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 64 m |
| nr. 28, Groșani 1990 · 1 etaj | 1990 | 1 etaj | 159 m |
| nr. 92, Groșani 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 258 m |
| nr. 201, Groșani 1927 · 1 etaj | 1927 | 1 etaj | 263 m |
| Drumul 41A 182, Groșani 1996 · 2 etaje | 1996 | 2 etaje | 303 m |
| nr. 24A, Groșani 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 337 m |
| nr. 154A, Groșani 1964 · 1 etaj | 1964 | 1 etaj | 345 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la 41 98, Groșani?
Clădirea de la 41 98, Groșani a fost construită în 1860.
Câte etaje are clădirea de la 41 98, Groșani?
Clădirea de la 41 98, Groșani are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la 41 98, Groșani?
Numărul cadastral este 81892-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la 41 98, Groșani?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la 41 98, Groșani? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e03489b4-63e0-4dc5-958d-d8cd94330f7c" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/e03489b4-63e0-4dc5-958d-d8cd94330f7c", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/e03489b4-63e0-4dc5-958d-d8cd94330f7c",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()