Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Alee Scurta 2, Plopu

Locuință individuală · Plopu · jud. Prahova

Deschide clădirea gratuit 5 clădiri gratuit cu un cont nou, fără card

Rezumat

Locuință individuală de la Alee Scurta 2, Plopu, județul Prahova. Construită în 1945, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 76 m² la sol, suprafața desfășurată este de 76 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 24260-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g.

Anul construcției
1945
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
76
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1945
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
76
Număr cadastral
24260-C1
ID clădire
2ed0ebd5-b2e3-4096-b2f7-a67b174333b5
Actualizat
29 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
76
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~227
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,40 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
da
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus această clădire alte clădiri
Stradă
Alee Scurta
Număr
2
Localitate
Plopu
Județ
Prahova
Cod poștal
107405
Coordonate (lat, lon)
45.01454, 26.14445
Clădiri pe stradă
1

Clădirile din Plopu: statistici

Comparații

Ani de construcție în Plopu205 clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Plopu
înainte de 1920
0
1920–1945
9 (această clădire)
1946–1960
22
1961–1970
22
1971–1980
12
1981–1990
9
1991–2000
21
2001–2010
28
2011 și după
82

Mai veche decât 96 % dintre ele.

Etaje în Plopu1.979 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Plopu
1 nivel
1.693 (această clădire)
2 niveluri
247
3 niveluri
33
4 niveluri
6
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 86 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Principală 177, Plopu necunoscut 2 etaje 39 m
Principală 185, Plopu 1972 1 etaj 44 m
Principală 179, Plopu necunoscut 1 etaj 44 m
Strada Principala 175, Plopu necunoscut 1 etaj 46 m
Principală 181, Plopu necunoscut 1 etaj 48 m
Principală 183, Plopu necunoscut 1 etaj 51 m
Strada Principala 156, Plopu necunoscut 1 etaj 87 m
Principală 171, Plopu necunoscut 1 etaj 90 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Alee Scurta 2, Plopu?

Clădirea de la Alee Scurta 2, Plopu a fost construită în 1945.

Câte etaje are clădirea de la Alee Scurta 2, Plopu?

Clădirea de la Alee Scurta 2, Plopu are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Alee Scurta 2, Plopu?

Numărul cadastral este 24260-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Alee Scurta 2, Plopu?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Alee Scurta 2, Plopu? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/2ed0ebd5-b2e3-4096-b2f7-a67b174333b5" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Alee Scurta 2, în câteva secunde