Sari la conținut
Autentificare

Veronica Micle 30, Ploiești

Locuință individuală · Ploiești · jud. Prahova

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Veronica Micle 30, Ploiești, județul Prahova. Construită în 1929, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 86 m² la sol, suprafața desfășurată este de 85 m². Înălțimea estimată este de ~6,0 m. Numărul cadastral este 142971-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g.

Anul construcției
1929
Etaje
2
Suprafață la sol (m²)
86
Înălțime (m)
~6,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1929
Etaje
2
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
85
Număr cadastral
142971-C1
ID clădire
b157ddd3-965f-4bbd-85ac-e8912dfb5079
Actualizat
29 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
86
Înălțime (m)
~6,0
Volum (m³)
necunoscut
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,35 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
da
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Veronica Micle evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Veronica Micle
Număr
30
Localitate
Ploiești
Județ
Prahova
Cod poștal
100335
Coordonate (lat, lon)
44.92583, 26.02586
Clădiri pe stradă
25

Clădirile din Ploiești: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 50 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Ploiești3.471 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Ploiești
înainte de 1920
136
1920–1945
482 (această clădire)
1946–1960
777
1961–1970
391
1971–1980
296
1981–1990
104
1991–2000
409
2001–2010
270
2011 și după
606

Mai veche decât 82 % dintre ele, mai nouă decât 4 %.

Etaje în Ploiești12.326 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Ploiești
1 nivel
7.741
2 niveluri
3.025 (această clădire)
3 niveluri
1.148
4 niveluri
238
5 niveluri
66
6 niveluri
36
7 niveluri
23
8 niveluri
15
9 niveluri
14
10 sau mai multe niveluri
20

63 % au mai puține etaje, 25 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Veronica Micle

Adresă Construită Etaje
Strada Veronica Micle 30, Ploiești 1971 1 etaj
Veronica Micle 23, Ploiești necunoscut 5 etaje
Veronica Micle 17, Ploiești 1928 1 etaj
Veronica Micle 5, Ploiești 1933 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Cernica 10, Ploiești 1919 1 etaj 13 m
Cernica 14B, Ploiești 1922 1 etaj 43 m
Cernica 5, Ploiești necunoscut 1 etaj 44 m
Strada Bobâlna 135, Ploiești 1928 2 etaje 45 m
Bobâlna 131A, Ploiești 1910 1 etaj 63 m
Cheia 17, Ploiești necunoscut 1 etaj 72 m
Strada Făt Frumos 15, Ploiești 2003 4 etaje 80 m
Bobâlna 121B, Ploiești 1948 2 etaje 98 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Veronica Micle 30, Ploiești?

Clădirea de la Veronica Micle 30, Ploiești a fost construită în 1929.

Câte etaje are clădirea de la Veronica Micle 30, Ploiești?

Clădirea de la Veronica Micle 30, Ploiești are 2 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Veronica Micle 30, Ploiești?

Numărul cadastral este 142971-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Veronica Micle 30, Ploiești?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Veronica Micle 30, Ploiești? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/b157ddd3-965f-4bbd-85ac-e8912dfb5079" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Veronica Micle 30, în câteva secunde