Calea Bucuresti 13, Plătărești
Locuință individuală · Plătărești · jud. Călărași
Rezumat
Locuință individuală de la Calea Bucuresti 13, Plătărești, județul Călărași. Are 1 etaj deasupra solului, ocupă 117 m² la sol, suprafața desfășurată este de 117 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 27186-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 117
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 117
- Număr cadastral
- 27186-C1
- ID clădire
- df4e0f28-ca6c-4a3f-a42a-2e114790b618
- Actualizat
- 28 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 117
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~352
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- necunoscut
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Calea Bucuresti
- Număr
- 13
- Localitate
- Plătărești
- Județ
- Călărași
- Cod poștal
- 917200
- Coordonate (lat, lon)
- 44.36502, 26.35577
- Clădiri pe stradă
- 184
Comparații
| 1 nivel | 2.362 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 69 | |
| 3 niveluri | 3 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 97 % la fel de multe.
Firme și panouri solare
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.
În apropiere
Alte clădiri pe Calea Bucuresti
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Calea Bucuresti 12, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea București 12, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 11, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 15, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea București 16, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 16, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 17, Plătărești 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Calea Bucuresti 9, Plătărești 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Intrarea Bogdan Vodă 3C, Plătărești 2024 · 1 etaj | 2024 | 1 etaj | 47 m |
| Bogdan-Voda 4, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 57 m |
| Bogdan-Voda 9 Bis, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 108 m |
| Intrare Bogdan-Voda 3, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 122 m |
| Bogdan-Voda 1, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 135 m |
| Constantin Brancusi 11, Fundeni 2016 · 1 etaj | 2016 | 1 etaj | 153 m |
| Calea București 28, Podu Pitarului 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 399 m |
| Duca-Voda 1A, Plătărești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 484 m |
Întrebări
Câte etaje are clădirea de la Calea Bucuresti 13, Plătărești?
Clădirea de la Calea Bucuresti 13, Plătărești are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Calea Bucuresti 13, Plătărești?
Numărul cadastral este 27186-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Calea Bucuresti 13, Plătărești?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Calea Bucuresti 13, Plătărești? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/df4e0f28-ca6c-4a3f-a42a-2e114790b618" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/df4e0f28-ca6c-4a3f-a42a-2e114790b618", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/df4e0f28-ca6c-4a3f-a42a-2e114790b618",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()