București 75, Perieți
Servicii publice · Perieți · jud. Ialomița
- Nr. cadastral28638-C1
- IDe846eed2
- Actualizat
Rezumat
Servicii publice de la București 75, Perieți, județul Ialomița. Are 1 etaj deasupra solului, ocupă 81 m² la sol, suprafața desfășurată este de 80 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 28638-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 81
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Servicii publice
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 80
- Număr cadastral
- 28638-C1
- ID clădire
- e846eed2-c3f7-4b6a-b784-d092598e01f7
- Actualizat
- 3 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 81
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~241
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- necunoscut
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- București
- Număr
- 75
- Localitate
- Perieți
- Județ
- Ialomița
- Cod poștal
- 927190
- Coordonate (lat, lon)
- 44.56773, 27.23515
- Clădiri pe stradă
- 49
Comparații
| 1 nivel | 1.839 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 71 | |
| 3 niveluri | 2 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 96 % la fel de multe.
Firme și panouri solare
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.
În apropiere
Alte clădiri pe București
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| București 73, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 77, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| București 71, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| București 79, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| București 69, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 81, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 67, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Calea Bucuresti 65, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Soferilor 1, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 11 m |
| Strada Soferilor 2A, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 47 m |
| Șoferilor 2, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 48 m |
| Șoferilor 3, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 49 m |
| Cale București 52, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 50 m |
| Șoferilor 4, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 56 m |
| Șoferilor 6, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 72 m |
| Strada Soferilor 8, Perieți 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 89 m |
Întrebări
Câte etaje are clădirea de la București 75, Perieți?
Clădirea de la București 75, Perieți are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la București 75, Perieți?
Numărul cadastral este 28638-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la București 75, Perieți?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la București 75, Perieți? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e846eed2-c3f7-4b6a-b784-d092598e01f7" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/e846eed2-c3f7-4b6a-b784-d092598e01f7", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/e846eed2-c3f7-4b6a-b784-d092598e01f7",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()