Strada 17 993, Perieni
Locuință individuală · Perieni · jud. Vaslui
- Nr. cadastral73296-C1
- IDd67bdb76
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada 17 993, Perieni, județul Vaslui. Construită în 1999, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 98 m² la sol, suprafața desfășurată este de 99 m². Înălțimea estimată este de ~3,5 m. Numărul cadastral este 73296-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g.
- Anul construcției
- 1999
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 98
- Înălțime (m)
- ~3,5
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1999
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 99
- Număr cadastral
- 73296-C1
- ID clădire
- d67bdb76-8d77-46b3-bee3-dca0225965a1
- Actualizat
- 22 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 98
- Înălțime (m)
- ~3,5
- Volum (m³)
- ~345
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,35 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada 17
- Număr
- 993
- Localitate
- Perieni
- Județ
- Vaslui
- Cod poștal
- 737405
- Coordonate (lat, lon)
- 46.30335, 27.60879
- Clădiri pe stradă
- 96
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 16 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 68 | |
| 1946–1960 | 110 | |
| 1961–1970 | 68 | |
| 1971–1980 | 64 | |
| 1981–1990 | 13 | |
| 1991–2000 | 111 (această clădire) | |
| 2001–2010 | 42 | |
| 2011 și după | 264 |
Mai veche decât 41 % dintre ele, mai nouă decât 44 %.
| 1 nivel | 956 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 137 | |
| 3 niveluri | 18 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 86 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada 17
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada 17 992, Perieni 1997 · 1 etaj | 1997 | 1 etaj |
| Strada 17 991, Perieni 1962 · 1 etaj | 1962 | 1 etaj |
| Strada 17 987, Perieni 1929 · 1 etaj | 1929 | 1 etaj |
| Strada 17 1002, Perieni 1959 · 1 etaj | 1959 | 1 etaj |
| Strada 17 982, Perieni 1956 · 1 etaj | 1956 | 1 etaj |
| Strada 17 981, Perieni 2021 · 1 etaj | 2021 | 1 etaj |
| Strada 17 980, Perieni 1920 · 1 etaj | 1920 | 1 etaj |
| Strada 17 1007, Perieni 2023 · 1 etaj | 2023 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada 10 926, Perieni 2000 · 1 etaj | 2000 | 1 etaj | 75 m |
| Strada 10 924, Perieni 1965 · 1 etaj | 1965 | 1 etaj | 85 m |
| Strada 10 956, Perieni 1994 · 1 etaj | 1994 | 1 etaj | 93 m |
| Strada 10 928, Perieni 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 98 m |
| Strada 10 923, Perieni 1977 · 1 etaj | 1977 | 1 etaj | 103 m |
| Strada 10 929, Perieni 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 117 m |
| Strada 10 930, Perieni 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 139 m |
| Strada 10 960, Perieni 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 172 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada 17 993, Perieni?
Clădirea de la Strada 17 993, Perieni a fost construită în 1999.
Câte etaje are clădirea de la Strada 17 993, Perieni?
Clădirea de la Strada 17 993, Perieni are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada 17 993, Perieni?
Numărul cadastral este 73296-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada 17 993, Perieni?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada 17 993, Perieni? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/d67bdb76-8d77-46b3-bee3-dca0225965a1" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/d67bdb76-8d77-46b3-bee3-dca0225965a1", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/d67bdb76-8d77-46b3-bee3-dca0225965a1",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()