Sari la conținut
Autentificare

Strada Narciselor 34, Bugeac

Locuință individuală · Bugeac · jud. Constanța

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Strada Narciselor 34, Bugeac, județul Constanța. Construită în 1965, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 110168-C2. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.

Anul construcției
1965
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1965
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
în raport
Număr cadastral
110168-C2
ID clădire
75da45ff-2b71-4d90-a62d-d5838ebc694f
Actualizat
26 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport
Volum (m³)
în raport
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
da
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Narciselor evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Narciselor
Număr
34
Localitate
Bugeac
Județ
Constanța
Cod poștal
907222
Coordonate (lat, lon)
44.09523, 27.42986
Clădiri pe stradă
65

Clădirile din Ostrov: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 10 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Ostrov517 clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Ostrov
înainte de 1920
1
1920–1945
38
1946–1960
173
1961–1970
175 (această clădire)
1971–1980
47
1981–1990
19
1991–2000
50
2001–2010
5
2011 și după
9

Mai veche decât 25 % dintre ele, mai nouă decât 41 %.

Etaje în Ostrov3.503 clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Ostrov
1 nivel
3.491 (această clădire)
2 niveluri
11
3 niveluri
1
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 100 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Narciselor

Adresă Construită Etaje
Strada Narciselor 33, Bugeac 1964 1 etaj
Narciselor 33, Bugeac necunoscut 1 etaj
Narciselor 32, Bugeac 1956 1 etaj
Strada Narciselor 32, Bugeac necunoscut 1 etaj
Strada Narciselor 36, Bugeac 1960 1 etaj
Strada Narciselor 31, Bugeac necunoscut 1 etaj
Strada Narciselor 37, Bugeac necunoscut 1 etaj
Narciselor 38, Bugeac necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Ghiolului 115, Bugeac necunoscut 1 etaj 62 m
Strada Ghiolului 2, Bugeac 1946 1 etaj 65 m
Pescăriei 116, Bugeac necunoscut 1 etaj 98 m
Strada Pescariei 17, Bugeac necunoscut 1 etaj 99 m
Strada Pescariei 19, Bugeac necunoscut 1 etaj 104 m
Pescăriei 120, Bugeac necunoscut 1 etaj 115 m
Strada Pescariei 14, Bugeac 1956 1 etaj 133 m
Pescăriei 121, Bugeac necunoscut 1 etaj 133 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Strada Narciselor 34, Bugeac?

Clădirea de la Strada Narciselor 34, Bugeac a fost construită în 1965.

Câte etaje are clădirea de la Strada Narciselor 34, Bugeac?

Clădirea de la Strada Narciselor 34, Bugeac are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Narciselor 34, Bugeac?

Numărul cadastral este 110168-C2. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Narciselor 34, Bugeac?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Narciselor 34, Bugeac? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/75da45ff-2b71-4d90-a62d-d5838ebc694f" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Narciselor 34, în câteva secunde