Strada Apateului 103, Oradea
Servicii publice · Oradea · jud. Bihor
- Nr. cadastral176952-C3
- IDb522f161
- Actualizat
Rezumat
Servicii publice de la Strada Apateului 103, Oradea, județul Bihor. Construită în 2010, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 17 m² la sol, suprafața desfășurată este de 17 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 176952-C3. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g.
- Anul construcției
- 2010
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 17
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Servicii publice
- Anul construcției
- 2010
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 17
- Număr cadastral
- 176952-C3
- ID clădire
- b522f161-c0a4-d305-7b65-a5bd7d7da656
- Actualizat
- 17 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 17
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~51
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,15 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Apateului
- Număr
- 103
- Localitate
- Oradea
- Județ
- Bihor
- Cod poștal
- 410543
- Coordonate (lat, lon)
- 47.02748, 21.93556
- Clădiri pe stradă
- 69
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 66 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 392 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 639 | |
| 1946–1960 | 1.038 | |
| 1961–1970 | 1.026 | |
| 1971–1980 | 1.030 | |
| 1981–1990 | 554 | |
| 1991–2000 | 819 | |
| 2001–2010 | 1.121 (această clădire) | |
| 2011 și după | 5.863 |
Mai veche decât 47 % dintre ele, mai nouă decât 44 %.
| 1 nivel | 10.220 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 5.708 | |
| 3 niveluri | 2.146 | |
| 4 niveluri | 332 | |
| 5 niveluri | 120 | |
| 6 niveluri | 48 | |
| 7 niveluri | 33 | |
| 8 niveluri | 8 | |
| 9 niveluri | 14 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 69 |
0 % au mai puține etaje, 55 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Apateului
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Apateului 103, Oradea 2002 · 3 etaje | 2002 | 3 etaje |
| Apateului 102, Oradea 2017 · 2 etaje | 2017 | 2 etaje |
| Apateului 102B, Oradea 2022 · 2 etaje | 2022 | 2 etaje |
| Strada Apateului 107D, Oradea 2022 · 2 etaje | 2022 | 2 etaje |
| Strada Apateului 107E, Oradea 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Apateului 99A, Oradea 3 etaje | necunoscut | 3 etaje |
| Apateului 109C, Oradea 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Apateului 96, Oradea 3 etaje | necunoscut | 3 etaje |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Jurcsák Tibor 17, Oradea 2014 · 3 etaje | 2014 | 3 etaje | 131 m |
| Strada Jurcsák Tibor 13, Oradea 2025 · 2 etaje | 2025 | 2 etaje | 131 m |
| Strada Daliei 8A, Oradea 2025 · 1 etaj | 2025 | 1 etaj | 138 m |
| Jurcsák Tibor 11, Oradea 2022 · 2 etaje | 2022 | 2 etaje | 138 m |
| Strada Daliei 6B, Oradea 2025 · 1 etaj | 2025 | 1 etaj | 140 m |
| Jurcsák Tibor 21A, Oradea 2016 · 2 etaje | 2016 | 2 etaje | 141 m |
| Jurcsák Tibor 33E, Oradea 2023 · 2 etaje | 2023 | 2 etaje | 146 m |
| Strada Jurcsák Tibor 33D, Oradea 2022 · 1 etaj | 2022 | 1 etaj | 149 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Apateului 103, Oradea?
Clădirea de la Strada Apateului 103, Oradea a fost construită în 2010.
Câte etaje are clădirea de la Strada Apateului 103, Oradea?
Clădirea de la Strada Apateului 103, Oradea are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Apateului 103, Oradea?
Numărul cadastral este 176952-C3. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Apateului 103, Oradea?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Apateului 103, Oradea? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/b522f161-c0a4-d305-7b65-a5bd7d7da656" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/b522f161-c0a4-d305-7b65-a5bd7d7da656", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/b522f161-c0a4-d305-7b65-a5bd7d7da656",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()