Sari la conținut
Autentificare

Strada George Bacovia 17, Oituz

Locuință individuală · Oituz · jud. Bacău

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Strada George Bacovia 17, Oituz, județul Bacău. Construită în 1973, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 80 m² la sol, suprafața desfășurată este de 86 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 78498-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g.

Anul construcției
1973
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
80
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1973
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
86
Număr cadastral
78498-C1
ID clădire
2f414f89-e6be-4ed5-a959-28eb7ef69da3
Actualizat
17 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
80
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~240
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,35 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
da
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada George Bacovia evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada George Bacovia
Număr
17
Localitate
Oituz
Județ
Bacău
Cod poștal
607365
Coordonate (lat, lon)
46.19972, 26.62718
Clădiri pe stradă
33

Clădirile din Oituz: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Oituz1.499 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Oituz
înainte de 1920
14
1920–1945
146
1946–1960
274
1961–1970
251
1971–1980
176 (această clădire)
1981–1990
111
1991–2000
198
2001–2010
127
2011 și după
202

Mai veche decât 43 % dintre ele, mai nouă decât 46 %.

Etaje în Oituz5.600 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Oituz
1 nivel
5.051 (această clădire)
2 niveluri
488
3 niveluri
53
4 niveluri
6
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
1

0 % au mai puține etaje, 90 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Strada George Bacovia

Adresă Construită Etaje
George Bacovia 16, Oituz necunoscut 1 etaj
Strada George Bacovia 18, Oituz 1972 1 etaj
George Bacovia 15, Oituz necunoscut 1 etaj
Strada George Bacovia 19, Oituz necunoscut 1 etaj
Strada George Bacovia 14, Oituz necunoscut 1 etaj
Strada George Bacovia 20, Oituz necunoscut 1 etaj
Strada George Bacovia 13, Oituz necunoscut 1 etaj
George Bacovia 21, Oituz necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Paraul Sarat 24, Oituz necunoscut 1 etaj 38 m
Pârâul Sărat 9, Oituz necunoscut 1 etaj 49 m
Pârâul Sărat 18, Oituz necunoscut 1 etaj 49 m
Pârâul Sărat 20, Oituz necunoscut 2 etaje 51 m
Strada Paraul Sarat 14, Oituz necunoscut 1 etaj 56 m
Pârâul Sărat 24, Oituz necunoscut 1 etaj 57 m
Strada Paraul Sarat 12, Oituz 1934 1 etaj 65 m
Strada Paraul Sarat 10, Oituz 1973 1 etaj 88 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Strada George Bacovia 17, Oituz?

Clădirea de la Strada George Bacovia 17, Oituz a fost construită în 1973.

Câte etaje are clădirea de la Strada George Bacovia 17, Oituz?

Clădirea de la Strada George Bacovia 17, Oituz are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada George Bacovia 17, Oituz?

Numărul cadastral este 78498-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada George Bacovia 17, Oituz?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada George Bacovia 17, Oituz? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/2f414f89-e6be-4ed5-a959-28eb7ef69da3" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada George Bacovia 17, în câteva secunde