Nemirei 113, Hârja
Locuință individuală · Hârja · jud. Bacău
- Nr. cadastral67383-C1
- ID8039b7a2
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Nemirei 113, Hârja, județul Bacău. Construită în 2022, are 2 etaje deasupra solului. Numărul cadastral este 67383-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,35 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Nemirei
- Număr
- 113
- Localitate
- Hârja
- Județ
- Bacău
- Cod poștal
- 607368
- Coordonate (lat, lon)
- 46.16344, 26.46552
- Clădiri pe stradă
- 107
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 146 | |
| 1946–1960 | 274 | |
| 1961–1970 | 251 | |
| 1971–1980 | 176 | |
| 1981–1990 | 111 | |
| 1991–2000 | 198 | |
| 2001–2010 | 127 | |
| 2011 și după | 202 (această clădire) |
Mai nouă decât 87 %.
| 1 nivel | 5.051 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 488 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 53 | |
| 4 niveluri | 6 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 1 |
90 % au mai puține etaje, 9 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Nemirei
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Nemirei 112, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Nemirei 111, Hârja 1946 · 1 etaj | 1946 | 1 etaj |
| Strada Nemirei 115, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Nemirei 116, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Nemirei 109, Hârja 1947 · 1 etaj | 1947 | 1 etaj |
| Nemirei 117, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Nemirei 108, Hârja 1928 · 1 etaj | 1928 | 1 etaj |
| Strada Nemirei 118, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Codrului 1, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 75 m |
| Strada Codrului 5, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 106 m |
| Strada Campioanei 2, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 177 m |
| Campioanei 9, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 180 m |
| Strada Campioanei 9, Hârja 1950 · 1 etaj | 1950 | 1 etaj | 184 m |
| Bobeica 2, Hârja 1925 · 1 etaj | 1925 | 1 etaj | 195 m |
| Bobeica 4, Hârja 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 211 m |
| Campioanei 3, Hârja 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj | 225 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Nemirei 113, Hârja?
Clădirea de la Nemirei 113, Hârja a fost construită în 2022.
Câte etaje are clădirea de la Nemirei 113, Hârja?
Clădirea de la Nemirei 113, Hârja are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Nemirei 113, Hârja?
Numărul cadastral este 67383-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Nemirei 113, Hârja?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Nemirei 113, Hârja? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/8039b7a2-ae92-41f2-8745-7dbb6e97fb82" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/8039b7a2-ae92-41f2-8745-7dbb6e97fb82", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/8039b7a2-ae92-41f2-8745-7dbb6e97fb82",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()