Sari la conținut
Autentificare

Strada Botizului 16, Odoreu

Locuință individuală · Odoreu · jud. Satu Mare

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Strada Botizului 16, Odoreu, județul Satu Mare. Construită în 1970, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 51 m² la sol, suprafața desfășurată este de 51 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 105268-C2. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g.

Anul construcției
1970
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
51
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1970
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
51
Număr cadastral
105268-C2
ID clădire
b3fa80ec-976b-2a40-44d6-57adfc248f63
Actualizat
17 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
51
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~152
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,15 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
da
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Botizului evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Botizului
Număr
16
Localitate
Odoreu
Județ
Satu Mare
Cod poștal
447210
Coordonate (lat, lon)
47.79953, 22.98920
Clădiri pe stradă
97

Clădirile din Odoreu: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 61 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Odoreu1.766 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Odoreu
înainte de 1920
1
1920–1945
16
1946–1960
44
1961–1970
273 (această clădire)
1971–1980
290
1981–1990
56
1991–2000
95
2001–2010
34
2011 și după
957

Mai veche decât 81 % dintre ele, mai nouă decât 3 %.

Etaje în Odoreu2.461 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Odoreu
1 nivel
1.880 (această clădire)
2 niveluri
528
3 niveluri
51
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 76 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Botizului

Adresă Construită Etaje
Strada Botizului 16, Odoreu 1970 1 etaj
Strada Botizului 15, Odoreu 1972 1 etaj
Strada Botizului 15/A, Odoreu 2022 2 etaje
Strada Botizului 14, Odoreu 1971 1 etaj
Strada Botizului 20, Odoreu necunoscut 1 etaj
Strada Botizului 23, Odoreu 1974 1 etaj
Strada Botizului 8A, Odoreu 1973 1 etaj
Strada Botizului 8B, Odoreu 1973 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Vanatoresti 1, Odoreu 1970 2 etaje 37 m
Strada Vinatoresti 4, Odoreu 1963 1 etaj 47 m
Strada Salcâmilor 23, Odoreu necunoscut 1 etaj 73 m
Florilor 29/A, Odoreu 1972 1 etaj 86 m
Strada Salcâmilor 17, Odoreu 1973 1 etaj 91 m
Strada Florilor 39, Odoreu 1976 1 etaj 91 m
Strada Salcâmilor 19, Odoreu 1985 1 etaj 99 m
Strada Florilor 29, Odoreu 1971 1 etaj 109 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Strada Botizului 16, Odoreu?

Clădirea de la Strada Botizului 16, Odoreu a fost construită în 1970.

Câte etaje are clădirea de la Strada Botizului 16, Odoreu?

Clădirea de la Strada Botizului 16, Odoreu are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Botizului 16, Odoreu?

Numărul cadastral este 105268-C2. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Botizului 16, Odoreu?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Botizului 16, Odoreu? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/b3fa80ec-976b-2a40-44d6-57adfc248f63" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Botizului 16, în câteva secunde