Humă 32, Mogoșești
Locuință individuală · Mogoșești · jud. Iași
- Nr. cadastral60801-C1
- ID593a8f1c
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Humă 32, Mogoșești, județul Iași. Construită în 1975, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 97 m² la sol, suprafața desfășurată este de 97 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 60801-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.
- Anul construcției
- 1975
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 97
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1975
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 97
- Număr cadastral
- 60801-C1
- ID clădire
- 593a8f1c-c3bd-4ef4-b073-c0210ef45e5d
- Actualizat
- 25 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 97
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~290
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Humă
- Număr
- 32
- Localitate
- Mogoșești
- Județ
- Iași
- Cod poștal
- 707330
- Coordonate (lat, lon)
- 47.04502, 27.49822
- Clădiri pe stradă
- 61
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 25 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 0 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 37 | |
| 1946–1960 | 148 | |
| 1961–1970 | 91 | |
| 1971–1980 | 49 (această clădire) | |
| 1981–1990 | 13 | |
| 1991–2000 | 109 | |
| 2001–2010 | 29 | |
| 2011 și după | 124 |
Mai veche decât 46 % dintre ele, mai nouă decât 46 %.
| 1 nivel | 464 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 64 | |
| 3 niveluri | 9 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 86 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Humă
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Humă 22A, Mogoșești 2021 · 2 etaje | 2021 | 2 etaje |
| Humă 54, Mogoșești 1962 · 1 etaj | 1962 | 1 etaj |
| Humă 8, Mogoșești 2000 · 1 etaj | 2000 | 1 etaj |
| Humă 63, Mogoșești 1961 · 1 etaj | 1961 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Donicel 6, Mogoșești 2016 · 2 etaje | 2016 | 2 etaje | 272 m |
| Galata-Gruia 48, Mogoșești 1959 · 1 etaj | 1959 | 1 etaj | 341 m |
| Galata-Gruia 40A, Mogoșești 2018 · 1 etaj | 2018 | 1 etaj | 440 m |
| Galata-Gruia 42, Mogoșești 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj | 446 m |
| Iancului 6, Mogoșești 1957 · 1 etaj | 1957 | 1 etaj | 457 m |
| Principală Mogoșești 160, Mogoșești 2021 · 1 etaj | 2021 | 1 etaj | 461 m |
| Chirilă 5, Mogoșești 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 528 m |
| Chirilă 7, Mogoșești 2024 · 1 etaj | 2024 | 1 etaj | 539 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Humă 32, Mogoșești?
Clădirea de la Humă 32, Mogoșești a fost construită în 1975.
Câte etaje are clădirea de la Humă 32, Mogoșești?
Clădirea de la Humă 32, Mogoșești are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Humă 32, Mogoșești?
Numărul cadastral este 60801-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Humă 32, Mogoșești?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Humă 32, Mogoșești? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/593a8f1c-c3bd-4ef4-b073-c0210ef45e5d" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/593a8f1c-c3bd-4ef4-b073-c0210ef45e5d", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/593a8f1c-c3bd-4ef4-b073-c0210ef45e5d",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()