Sari la conținut
Autentificare

Strada Rasaritului 8, Modelu

Locuință individuală · Modelu · jud. Călărași

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Strada Rasaritului 8, Modelu, județul Călărași. Are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 30020-C2. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.

Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
în raport
Număr cadastral
30020-C2
ID clădire
0ed0a622-fe1b-4d21-8bd8-9eecb82fc428
Actualizat
17 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport
Volum (m³)
în raport
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
necunoscut
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Rasaritului evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Rasaritului
Număr
8
Localitate
Modelu
Județ
Călărași
Cod poștal
917180
Coordonate (lat, lon)
44.19909, 27.38391
Clădiri pe stradă
84

Clădirile din Modelu: statistici

Comparații

Etaje în Modelu5.098 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Modelu
1 nivel
4.995 (această clădire)
2 niveluri
93
3 niveluri
9
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 98 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul complet

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul complet al acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Rasaritului

Adresă Construită Etaje
Răsaritului 8, Modelu necunoscut 1 etaj
Strada Rasaritului 7, Modelu necunoscut 1 etaj
Strada Rasaritului 10, Modelu necunoscut 1 etaj
Răsaritului 10, Modelu necunoscut 1 etaj
Strada Răsăritului 6, Modelu 1975 1 etaj
Răsaritului 6, Modelu 2014 1 etaj
Răsaritului 11, Modelu necunoscut 1 etaj
Strada Rasaritului 11, Modelu 1973 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Primăverii 7, Modelu necunoscut 1 etaj 12 m
Primăverii 9, Modelu necunoscut 1 etaj 20 m
Primăverii 5, Modelu necunoscut 1 etaj 27 m
Strada Primaverii 11, Modelu necunoscut 1 etaj 30 m
Primăverii 3, Modelu necunoscut 1 etaj 30 m
Primăverii 1, Modelu 1971 1 etaj 40 m
Strada Dudului 10, Modelu necunoscut 1 etaj 41 m
Primăverii 13, Modelu necunoscut 1 etaj 44 m

Întrebări

Câte etaje are clădirea de la Strada Rasaritului 8, Modelu?

Clădirea de la Strada Rasaritului 8, Modelu are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Rasaritului 8, Modelu?

Numărul cadastral este 30020-C2. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Rasaritului 8, Modelu?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Rasaritului 8, Modelu? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/0ed0a622-fe1b-4d21-8bd8-9eecb82fc428" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Rasaritului 8, în câteva secunde