Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Sălciilor 15, Mediaș

Servicii publice · Mediaș · jud. Sibiu

Deschide clădirea gratuit 5 clădiri gratuit cu un cont nou, fără card

Rezumat

Servicii publice de la Sălciilor 15, Mediaș, județul Sibiu. Are 3 etaje deasupra solului, ocupă 1.631 m² la sol, suprafața desfășurată este de 1.836 m². Înălțimea estimată este de ~9,0 m. Numărul cadastral este 114630-C2. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.

Anul construcției
necunoscut
Etaje
3
Suprafață la sol (m²)
1.631
Înălțime (m)
~9,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Servicii publice
Anul construcției
necunoscut
Etaje
3
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
1.836
Număr cadastral
114630-C2
ID clădire
e77eeb4d-d77e-4a1a-bff7-505072fe86fc
Actualizat
17 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
1.631
Înălțime (m)
~9,0
Volum (m³)
necunoscut
Forma acoperișului
necunoscut
50 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
necunoscut
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Sălciilor evidențiată această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Sălciilor
Număr
15
Localitate
Mediaș
Județ
Sibiu
Cod poștal
551105
Coordonate (lat, lon)
46.17254, 24.35204
Clădiri pe stradă
1

Clădirile din Mediaș: statistici

Comparații

Etaje în Mediaș3.088 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Mediaș
1 nivel
1.435
2 niveluri
1.135
3 niveluri
444 (această clădire)
4 niveluri
58
5 niveluri
10
6 niveluri
3
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
1

83 % au mai puține etaje, 14 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Alte clădiri pe Sălciilor

Adresă Construită Etaje
Strada Sălciilor 10, Mediaș 1971 1 etaj
Strada Sălciilor 10A, Mediaș 1971 1 etaj
Strada Sălciilor 7A, Mediaș 1978 3 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Stadionului 22, Mediaș 1957 3 etaje 27 m
Stadionului 53, Mediaș 1960 1 etaj 50 m
Stadionului 45, Mediaș 1960 2 etaje 75 m
Strada Greweln 1C, Mediaș 2017 2 etaje 120 m
Stadionului 37, Mediaș 1950 2 etaje 135 m
Stadionului 33, Mediaș necunoscut 2 etaje 148 m
Târnavei 55, Mediaș 2014 2 etaje 152 m
Stadionului 31, Mediaș 1973 2 etaje 163 m

Întrebări

Câte etaje are clădirea de la Sălciilor 15, Mediaș?

Clădirea de la Sălciilor 15, Mediaș are 3 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Sălciilor 15, Mediaș?

Numărul cadastral este 114630-C2. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Sălciilor 15, Mediaș?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Sălciilor 15, Mediaș? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e77eeb4d-d77e-4a1a-bff7-505072fe86fc" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Sălciilor 15, în câteva secunde