Sari la conținut
Autentificare

Șarba 91A, Vărsătura

Locuință individuală · Vărsătura · jud. Vrancea

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Șarba 91A, Vărsătura, județul Vrancea. Are 1 etaj deasupra solului, ocupă 98 m² la sol, suprafața desfășurată este de 98 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 55414-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g.

Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
98
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
98
Număr cadastral
55414-C1
ID clădire
ca2d91ac-1eda-4af1-b71e-b1b07d4b5a04
Actualizat
22 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
98
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~293
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,40 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
necunoscut
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Șarba evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Șarba
Număr
91A
Localitate
Vărsătura
Județ
Vrancea
Cod poștal
627183
Coordonate (lat, lon)
45.78356, 27.04440
Clădiri pe stradă
19

Clădirile din Jariștea: statistici

Comparații

Etaje în Jariștea663 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Jariștea
1 nivel
634 (această clădire)
2 niveluri
29
3 niveluri
0
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 96 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Șarba

Adresă Construită Etaje
Șarba 14, Vărsătura necunoscut 1 etaj
Șarba 1, Vărsătura necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Emil Nica 54, Vărsătura necunoscut 1 etaj 65 m
Emil Nica 52, Vărsătura 1900 1 etaj 69 m
Emil Nica 60, Vărsătura 1985 1 etaj 95 m
Strada Emil Nica 62, Vărsătura 1985 1 etaj 119 m
Strada Înv. Nicolae Cerkes 5, Vărsătura 1947 1 etaj 187 m
Strada Emil Nica 101A, Vărsătura 2024 1 etaj 218 m
Înv. Anton Gusăceanu 6, Vărsătura 1922 1 etaj 237 m
Emil Nica 103, Vărsătura necunoscut 1 etaj 246 m

Întrebări

Câte etaje are clădirea de la Șarba 91A, Vărsătura?

Clădirea de la Șarba 91A, Vărsătura are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Șarba 91A, Vărsătura?

Numărul cadastral este 55414-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Șarba 91A, Vărsătura?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Șarba 91A, Vărsătura? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/ca2d91ac-1eda-4af1-b71e-b1b07d4b5a04" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Șarba 91A, în câteva secunde