Strada Principală 63, Ipotești
Locuință individuală · Ipotești · jud. Olt
- Nr. cadastral51285-C1
- IDe782e2a1
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Principală 63, Ipotești, județul Olt. Construită în 2000, are 2 etaje deasupra solului. Numărul cadastral este 51285-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Principală
- Număr
- 63
- Localitate
- Ipotești
- Județ
- Olt
- Cod poștal
- 237261
- Coordonate (lat, lon)
- 44.32681, 24.39999
- Clădiri pe stradă
- 227
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 18 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 2 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 16 | |
| 1946–1960 | 58 | |
| 1961–1970 | 63 | |
| 1971–1980 | 35 | |
| 1981–1990 | 24 | |
| 1991–2000 | 35 (această clădire) | |
| 2001–2010 | 6 | |
| 2011 și după | 18 |
Mai veche decât 9 % dintre ele, mai nouă decât 77 %.
| 1 nivel | 295 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 22 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 0 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
93 % au mai puține etaje, 7 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul complet
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul complet al acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Principală
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Principala 60, Ipotești 2026 · 1 etaj | 2026 | 1 etaj |
| Strada Principală 59, Ipotești 1940 · 1 etaj | 1940 | 1 etaj |
| Strada Principală 57, Ipotești 1964 · 1 etaj | 1964 | 1 etaj |
| Strada Principală 69, Ipotești 1997 · 1 etaj | 1997 | 1 etaj |
| Strada Principală 71, Ipotești 1971 · 1 etaj | 1971 | 1 etaj |
| Strada Principală 72, Ipotești 1968 · 2 etaje | 1968 | 2 etaje |
| Strada Principală 74, Ipotești 2022 · 1 etaj | 2022 | 1 etaj |
| Strada Principală 76, Ipotești 1985 · 1 etaj | 1985 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Trandafirului 7, Ipotești 1978 · 1 etaj | 1978 | 1 etaj | 92 m |
| Strada Plopului 2, Ipotești 1986 · 1 etaj | 1986 | 1 etaj | 128 m |
| Strada Trandafirului 8, Ipotești 1965 · 1 etaj | 1965 | 1 etaj | 132 m |
| Strada Plopului 4, Ipotești 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj | 144 m |
| Strada Plopului 1, Ipotești 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj | 148 m |
| Strada Trandafirului 12, Ipotești 2018 · 2 etaje | 2018 | 2 etaje | 153 m |
| Strada Dealul Viilor 4, Ipotești 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj | 159 m |
| Strada Măceșului 1, Ipotești 1960 · 2 etaje | 1960 | 2 etaje | 191 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Principală 63, Ipotești?
Clădirea de la Strada Principală 63, Ipotești a fost construită în 2000.
Câte etaje are clădirea de la Strada Principală 63, Ipotești?
Clădirea de la Strada Principală 63, Ipotești are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Principală 63, Ipotești?
Numărul cadastral este 51285-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Principală 63, Ipotești?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Principală 63, Ipotești? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e782e2a1-e681-40b5-8581-d65ba25c3944" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/e782e2a1-e681-40b5-8581-d65ba25c3944", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/e782e2a1-e681-40b5-8581-d65ba25c3944",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()