Moara de Vânt 59A, Iași
Locuință individuală · Iași
- Nr. cadastral140836-C1
- ID03f7cf15
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Moara de Vânt 59A, Iași. Construită în 2012, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 154 m² la sol, suprafața desfășurată este de 178 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 140836-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.
- Anul construcției
- 2012
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 154
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 2012
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 178
- Număr cadastral
- 140836-C1
- ID clădire
- 03f7cf15-5dea-475c-9daa-8a6be4eae1b1
- Actualizat
- 25 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 154
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~463
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Moara de Vânt
- Număr
- 59A
- Localitate
- Iași
- Județ
- Iași
- Cod poștal
- 700376
- Coordonate (lat, lon)
- 47.17562, 27.59749
- Clădiri pe stradă
- 72
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 65 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 297 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 602 | |
| 1946–1960 | 639 | |
| 1961–1970 | 480 | |
| 1971–1980 | 567 | |
| 1981–1990 | 263 | |
| 1991–2000 | 783 | |
| 2001–2010 | 712 | |
| 2011 și după | 2.700 (această clădire) |
Mai nouă decât 62 %.
| 1 nivel | 6.674 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 3.092 | |
| 3 niveluri | 1.683 | |
| 4 niveluri | 647 | |
| 5 niveluri | 339 | |
| 6 niveluri | 151 | |
| 7 niveluri | 86 | |
| 8 niveluri | 69 | |
| 9 niveluri | 43 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 176 |
0 % au mai puține etaje, 51 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Moara de Vânt
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Moara de Vant 59, Iași 2025 · 1 etaj | 2025 | 1 etaj |
| Moara de Vânt 59C, Iași 2018 · 2 etaje | 2018 | 2 etaje |
| Moara de Vânt 57, Iași 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj |
| Strada Moara de Vant 63, Iași 2025 · 7 etaje | 2025 | 7 etaje |
| Moara de Vânt 49, Iași 1965 · 1 etaj | 1965 | 1 etaj |
| Strada Moara de Vânt 45, Iași 2026 · 3 etaje | 2026 | 3 etaje |
| Strada Moara de Vant 39, Iași 2013 · 3 etaje | 2013 | 3 etaje |
| Moara de Vânt 37, Iași 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Stradela Moara de Vant 35A, Iași 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 20 m |
| Stradela Moara de Vant 35, Iași 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 36 m |
| Stradela Moara de Vant 37A, Iași 1996 · 1 etaj | 1996 | 1 etaj | 63 m |
| Stradela Moara de Vant 43, Iași 2022 · 3 etaje | 2022 | 3 etaje | 106 m |
| Stradela Moara de Vant 43 B, Iași 2022 · 3 etaje | 2022 | 3 etaje | 110 m |
| Stradela Moara de Vant 43 C, Iași 2022 · 3 etaje | 2022 | 3 etaje | 113 m |
| Strada I. I. Mironescu 43, Iași 1985 · 1 etaj | 1985 | 1 etaj | 117 m |
| Strada I. I. Mironescu 45, Iași 1945 · 1 etaj | 1945 | 1 etaj | 119 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Moara de Vânt 59A, Iași?
Clădirea de la Moara de Vânt 59A, Iași a fost construită în 2012.
Câte etaje are clădirea de la Moara de Vânt 59A, Iași?
Clădirea de la Moara de Vânt 59A, Iași are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Moara de Vânt 59A, Iași?
Numărul cadastral este 140836-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Moara de Vânt 59A, Iași?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Moara de Vânt 59A, Iași? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/03f7cf15-5dea-475c-9daa-8a6be4eae1b1" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/03f7cf15-5dea-475c-9daa-8a6be4eae1b1", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/03f7cf15-5dea-475c-9daa-8a6be4eae1b1",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()