Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului

Locuință individuală · Podu Oltului · jud. Brașov

Deschide clădirea gratuit 5 clădiri gratuit cu un cont nou, fără card

Rezumat

Locuință individuală de la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului, județul Brașov. Construită în 2022, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 103 m² la sol, suprafața desfășurată este de 103 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 114666-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.

Anul construcției
2022
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
103
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
2022
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
103
Număr cadastral
114666-C1
ID clădire
7478b75d-36c7-46cb-bd5c-e2c2b84baea4
Actualizat
26 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
103
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~308
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Școlii evidențiată această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Școlii
Număr
1142 E
Localitate
Podu Oltului
Județ
Brașov
Cod poștal
507086
Coordonate (lat, lon)
45.76318, 25.72095
Clădiri pe stradă
17

Clădirile din Hărman: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 30 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Hărman1.347 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Hărman
înainte de 1920
14
1920–1945
15
1946–1960
43
1961–1970
18
1971–1980
29
1981–1990
16
1991–2000
63
2001–2010
55
2011 și după
1.094 (această clădire)

Mai nouă decât 19 %.

Etaje în Hărman1.940 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Hărman
1 nivel
907 (această clădire)
2 niveluri
775
3 niveluri
234
4 niveluri
20
5 niveluri
3
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
1

0 % au mai puține etaje, 47 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Școlii

Adresă Construită Etaje
Strada Scolii 1152A, Podu Oltului 2011 1 etaj
Strada Școlii 1152C, Podu Oltului 2012 2 etaje
Strada Scolii 1153A, Podu Oltului 2012 2 etaje
Strada Școlii 1153K, Podu Oltului 2016 1 etaj
Strada Școlii 1154L, Podu Oltului 2023 1 etaj
Strada Școlii 1156A, Podu Oltului 1974 2 etaje
Strada Școlii 49, Podu Oltului 2023 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Ulmului 2, Podu Oltului 2023 2 etaje 108 m
Strada Principală 1141B, Podu Oltului 2020 3 etaje 160 m
Principală 1141E, Podu Oltului 2012 2 etaje 168 m
Strada Ulmului 7-8, Podu Oltului 2021 1 etaj 169 m
Strada Ulmului 9, Podu Oltului 2020 2 etaje 177 m
Principală 1157, Podu Oltului necunoscut 1 etaj 240 m
Strada Principală 1107, Podu Oltului 2021 2 etaje 242 m
Strada Principală 1105, Podu Oltului 1950 1 etaj 251 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului?

Clădirea de la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului a fost construită în 2022.

Câte etaje are clădirea de la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului?

Clădirea de la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului?

Numărul cadastral este 114666-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Școlii 1142 E, Podu Oltului? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/7478b75d-36c7-46cb-bd5c-e2c2b84baea4" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Școlii 1142 E, în câteva secunde