Laterala 503, Hălchiu
Locuință individuală · Hălchiu · jud. Brașov
Rezumat
Locuință individuală de la Laterala 503, Hălchiu, județul Brașov. Are 1 etaj deasupra solului, ocupă 216 m² la sol, suprafața desfășurată este de 216 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 104582-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 216
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- necunoscut
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 216
- Număr cadastral
- 104582-C1
- ID clădire
- 96dbca18-a95e-436d-b745-e9827f43108a
- Actualizat
- 17 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 216
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~648
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- necunoscut
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Laterala
- Număr
- 503
- Localitate
- Hălchiu
- Județ
- Brașov
- Cod poștal
- 507080
- Coordonate (lat, lon)
- 45.76636, 25.55002
- Clădiri pe stradă
- 112
Comparații
| 1 nivel | 538 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 265 | |
| 3 niveluri | 110 | |
| 4 niveluri | 5 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 59 % la fel de multe.
Firme și panouri solare
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.
În apropiere
Alte clădiri pe Laterala
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Laterala 502, Hălchiu 1884 · 2 etaje | 1884 | 2 etaje |
| Laterala 505, Hălchiu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Laterală 507, Hălchiu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Laterală 508, Hălchiu 1986 · 2 etaje | 1986 | 2 etaje |
| Strada Laterală 510, Hălchiu 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj |
| Strada Laterală 495, Hălchiu 2018 | 2018 | necunoscut |
| Strada Laterală 494, Hălchiu 2018 · 1 etaj | 2018 | 1 etaj |
| Strada Laterala 520A, Hălchiu 1956 | 1956 | necunoscut |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Feldioarei 438A, Hălchiu 3 etaje | necunoscut | 3 etaje | 43 m |
| Strada Feldioarei 438, Hălchiu 2000 · 2 etaje | 2000 | 2 etaje | 55 m |
| Strada Feldioarei 405, Hălchiu 1937 | 1937 | necunoscut | 66 m |
| Strada Feldioarei 406, Hălchiu 2000 · 3 etaje | 2000 | 3 etaje | 68 m |
| Strada Feldioarei 440 B, Hălchiu 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 73 m |
| Strada Feldioarei 401, Hălchiu 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 89 m |
| Strada Feldioarei 437A, Hălchiu 1983 · 3 etaje | 1983 | 3 etaje | 91 m |
| Feldioarei 439, Hălchiu 2015 · 3 etaje | 2015 | 3 etaje | 92 m |
Întrebări
Câte etaje are clădirea de la Laterala 503, Hălchiu?
Clădirea de la Laterala 503, Hălchiu are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Laterala 503, Hălchiu?
Numărul cadastral este 104582-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Laterala 503, Hălchiu?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Laterala 503, Hălchiu? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/96dbca18-a95e-436d-b745-e9827f43108a" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/96dbca18-a95e-436d-b745-e9827f43108a", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/96dbca18-a95e-436d-b745-e9827f43108a",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()