Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Strada Soarelui 6, Greaca

Locuință individuală · Greaca · jud. Giurgiu

Rezumat

Locuință individuală de la Strada Soarelui 6, Greaca, județul Giurgiu. Are 1 etaj deasupra solului, ocupă 117 m² la sol, suprafața desfășurată este de 117 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 31915-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.

Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
117
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
necunoscut
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
117
Număr cadastral
31915-C1
ID clădire
cbedcd6b-7614-4c86-ba65-2e8d93ec2b0b
Actualizat
27 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
117
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~350
Forma acoperișului
necunoscut
10 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
necunoscut
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Soarelui evidențiată această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Soarelui
Număr
6
Localitate
Greaca
Județ
Giurgiu
Cod poștal
087120
Coordonate (lat, lon)
44.11098, 26.33647
Clădiri pe stradă
61

Clădirile din Greaca: statistici

Comparații

Etaje în Greaca1.177 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Greaca
1 nivel
1.089 (această clădire)
2 niveluri
72
3 niveluri
14
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 93 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Soarelui

Adresă Construită Etaje
Soarelui 5, Greaca necunoscut 1 etaj
Soarelui 7, Greaca 1962 1 etaj
Strada Soarelui 4, Greaca necunoscut 1 etaj
Strada Soarelui 8, Greaca necunoscut 1 etaj
Soarelui 3, Greaca necunoscut 1 etaj
Strada Soarelui 9, Greaca necunoscut 1 etaj
Strada Soarelui 10, Greaca necunoscut 1 etaj
Strada Soarelui 2, Greaca necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Principală 164, Greaca necunoscut 1 etaj 37 m
Principală 166, Greaca necunoscut 1 etaj 48 m
Strada Fierarului 1, Greaca necunoscut 1 etaj 57 m
Principală 168, Greaca necunoscut 1 etaj 58 m
Principală 170, Greaca necunoscut 1 etaj 61 m
Principală 162, Greaca necunoscut 1 etaj 65 m
Principală 160, Greaca necunoscut 1 etaj 77 m
Strada Morii 17, Greaca 1962 1 etaj 86 m

Întrebări

Câte etaje are clădirea de la Strada Soarelui 6, Greaca?

Clădirea de la Strada Soarelui 6, Greaca are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Soarelui 6, Greaca?

Numărul cadastral este 31915-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Soarelui 6, Greaca?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Soarelui 6, Greaca? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/cbedcd6b-7614-4c86-ba65-2e8d93ec2b0b" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Soarelui 6, în câteva secunde