Diversității 29, Giroc
Locuință individuală · Giroc · jud. Timiș
- Nr. cadastral405482-C1
- IDe6c21c7b
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Diversității 29, Giroc, județul Timiș. Construită în 2021, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 110 m² la sol, suprafața desfășurată este de 223 m². Înălțimea estimată este de ~6,0 m. Numărul cadastral este 405482-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.
- Anul construcției
- 2021
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 110
- Înălțime (m)
- ~6,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 2021
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 223
- Număr cadastral
- 405482-C1
- ID clădire
- e6c21c7b-25b3-441b-8726-b00fddbaecf2
- Actualizat
- 26 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 110
- Înălțime (m)
- ~6,0
- Volum (m³)
- ~662
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Diversității
- Număr
- 29
- Localitate
- Giroc
- Județ
- Timiș
- Cod poștal
- 307220
- Coordonate (lat, lon)
- 45.71500, 21.24172
- Clădiri pe stradă
- 37
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 0 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 11 | |
| 1946–1960 | 13 | |
| 1961–1970 | 13 | |
| 1971–1980 | 17 | |
| 1981–1990 | 18 | |
| 1991–2000 | 16 | |
| 2001–2010 | 22 | |
| 2011 și după | 1.554 (această clădire) |
Mai nouă decât 7 %.
| 1 nivel | 1.469 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 2.539 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 428 | |
| 4 niveluri | 535 | |
| 5 niveluri | 26 | |
| 6 niveluri | 6 | |
| 7 niveluri | 18 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
29 % au mai puține etaje, 51 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- disponibilă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Diversității
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Diversității 28, Giroc 2016 · 2 etaje | 2016 | 2 etaje |
| Diversității 27, Giroc 2019 · 2 etaje | 2019 | 2 etaje |
| Diversității 31, Giroc 2016 · 2 etaje | 2016 | 2 etaje |
| Diversității 26, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Diversității 32, Giroc 2018 · 2 etaje | 2018 | 2 etaje |
| Diversității 25, Giroc 2017 · 2 etaje | 2017 | 2 etaje |
| Diversității 23, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Diversității 22, Giroc 2019 · 2 etaje | 2019 | 2 etaje |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Solidarității 34, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 23 m |
| Solidarității 36, Giroc 2020 · 2 etaje | 2020 | 2 etaje | 23 m |
| Solidarității 30, Giroc 2014 · 1 etaj | 2014 | 1 etaj | 26 m |
| Renașterii 7, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 32 m |
| Strada Renașterii 9, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 35 m |
| Renașterii 11, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 39 m |
| Strada Renașterii 5, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 44 m |
| Renașterii 3 A, Giroc 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 57 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Diversității 29, Giroc?
Clădirea de la Diversității 29, Giroc a fost construită în 2021.
Câte etaje are clădirea de la Diversității 29, Giroc?
Clădirea de la Diversității 29, Giroc are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Diversității 29, Giroc?
Numărul cadastral este 405482-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Diversității 29, Giroc?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Diversității 29, Giroc? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e6c21c7b-25b3-441b-8726-b00fddbaecf2" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/e6c21c7b-25b3-441b-8726-b00fddbaecf2", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/e6c21c7b-25b3-441b-8726-b00fddbaecf2",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()