Sari la conținut
Autentificare

C. E. C-ului 20, Ghimpați

Locuință individuală · Ghimpați · jud. Giurgiu

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la C. E. C-ului 20, Ghimpați, județul Giurgiu. Construită în 1965, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 38815-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.

Anul construcției
1965
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1965
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
în raport
Număr cadastral
38815-C1
ID clădire
07c686da-6101-430b-8b87-65b3bf3ee87e
Actualizat
28 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport
Volum (m³)
în raport
Forma acoperișului
necunoscut
2 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
da
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · C. E. C-ului evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
C. E. C-ului
Număr
20
Localitate
Ghimpați
Județ
Giurgiu
Cod poștal
087095
Coordonate (lat, lon)
44.19372, 25.78204
Clădiri pe stradă
32

Clădirile din Ghimpați: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 50 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Ghimpați457 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Ghimpați
înainte de 1920
1
1920–1945
52
1946–1960
120
1961–1970
108 (această clădire)
1971–1980
20
1981–1990
9
1991–2000
46
2001–2010
12
2011 și după
89

Mai veche decât 39 % dintre ele, mai nouă decât 38 %.

Etaje în Ghimpați5.390 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Ghimpați
1 nivel
5.261 (această clădire)
2 niveluri
112
3 niveluri
17
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 98 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe C. E. C-ului

Adresă Construită Etaje
C. E. C-ului 22, Ghimpați necunoscut 1 etaj
C. E. C-ului 17, Ghimpați necunoscut 1 etaj
C. E. C-ului 24, Ghimpați necunoscut 2 etaje
C. E. C-ului 26, Ghimpați necunoscut 1 etaj
C. E. C-ului 27, Ghimpați necunoscut 1 etaj
C. E. C-ului 12, Ghimpați necunoscut 1 etaj
C. E. C-ului 28, Ghimpați necunoscut 1 etaj
C. E. C-ului 10, Ghimpați necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Magnoliei 7, Ghimpați necunoscut 1 etaj 50 m
Magnoliei 4, Ghimpați necunoscut 1 etaj 85 m
Crizantemei 4, Ghimpați necunoscut 1 etaj 88 m
Sălcioara 24, Ghimpați 1978 1 etaj 98 m
Magnoliei 1, Ghimpați necunoscut 1 etaj 100 m
Crizantemei 6, Ghimpați 1945 1 etaj 103 m
Sălcioara 26, Ghimpați necunoscut 1 etaj 105 m
Crizantemei 5, Ghimpați necunoscut 1 etaj 108 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la C. E. C-ului 20, Ghimpați?

Clădirea de la C. E. C-ului 20, Ghimpați a fost construită în 1965.

Câte etaje are clădirea de la C. E. C-ului 20, Ghimpați?

Clădirea de la C. E. C-ului 20, Ghimpați are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la C. E. C-ului 20, Ghimpați?

Numărul cadastral este 38815-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la C. E. C-ului 20, Ghimpați?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la C. E. C-ului 20, Ghimpați? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/07c686da-6101-430b-8b87-65b3bf3ee87e" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru C. E. C-ului 20, în câteva secunde