Bravilor 15B, Galați
Locuință individuală · Galați
- Nr. cadastral121045-C1
- ID33a287ab
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Bravilor 15B, Galați. Construită în 2000, are 1 etaj deasupra solului. Numărul cadastral este 121045-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe listele Primăriei Galați și PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Bravilor
- Număr
- 15B
- Localitate
- Galați
- Județ
- Galați
- Cod poștal
- 800194
- Coordonate (lat, lon)
- 45.46148, 28.04058
- Clădiri pe stradă
- 42
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 22 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 460 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 804 | |
| 1946–1960 | 907 | |
| 1961–1970 | 458 | |
| 1971–1980 | 491 | |
| 1981–1990 | 277 | |
| 1991–2000 | 916 (această clădire) | |
| 2001–2010 | 499 | |
| 2011 și după | 2.605 |
Mai veche decât 42 % dintre ele, mai nouă decât 46 %.
| 1 nivel | 8.471 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 2.265 | |
| 3 niveluri | 927 | |
| 4 niveluri | 294 | |
| 5 niveluri | 586 | |
| 6 niveluri | 70 | |
| 7 niveluri | 40 | |
| 8 niveluri | 20 | |
| 9 niveluri | 26 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 74 |
0 % au mai puține etaje, 66 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Bravilor
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Aleea Bravilor 15, Galați 1956 · 1 etaj | 1956 | 1 etaj |
| Bravilor 19, Galați 2012 · 2 etaje | 2012 | 2 etaje |
| Strada Bravilor 6.2, Galați 1969 · 1 etaj | 1969 | 1 etaj |
| Strada Bravilor 4, Galați 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj |
| Strada Bravilor 3, Galați 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj |
| Bravilor 3, Galați 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj |
| Strada Bravilor 29, Galați 1929 · 1 etaj | 1929 | 1 etaj |
| Bravilor 29B, Galați 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Alexandru cel Bun 66, Galați 1956 · 1 etaj | 1956 | 1 etaj | 36 m |
| Venus 4, Galați 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 40 m |
| Venus 2, Galați 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 42 m |
| Alexandru cel Bun 58, Galați 1957 · 1 etaj | 1957 | 1 etaj | 46 m |
| Alexandru cel Bun 68, Galați 1959 · 1 etaj | 1959 | 1 etaj | 49 m |
| Strada Miron Costin 81, Galați 1950 · 1 etaj | 1950 | 1 etaj | 55 m |
| Strada Miron Costin 69, Galați 1953 · 1 etaj | 1953 | 1 etaj | 56 m |
| Alexandru cel Bun 70, Galați 3 etaje | necunoscut | 3 etaje | 61 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Bravilor 15B, Galați?
Clădirea de la Bravilor 15B, Galați a fost construită în 2000.
Câte etaje are clădirea de la Bravilor 15B, Galați?
Clădirea de la Bravilor 15B, Galați are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Bravilor 15B, Galați?
Numărul cadastral este 121045-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Bravilor 15B, Galați?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Bravilor 15B, Galați? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/33a287ab-e0db-59e4-9bbc-8b2a14c91a77" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/33a287ab-e0db-59e4-9bbc-8b2a14c91a77", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/33a287ab-e0db-59e4-9bbc-8b2a14c91a77",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()