Strada Panselutei 52, Dridu
Locuință individuală · Dridu · jud. Ialomița
- Nr. cadastral29506-C1
- IDe58cb954
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Panselutei 52, Dridu, județul Ialomița. Construită în 1900, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 154 m² la sol, suprafața desfășurată este de 154 m². Numărul cadastral este 29506-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g.
- Anul construcției
- 1900
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 154
- Înălțime (m)
- necunoscut
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1900
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 154
- Număr cadastral
- 29506-C1
- ID clădire
- e58cb954-ef74-48e5-afe8-0e93f23ccbd5
- Actualizat
- 29 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 154
- Înălțime (m)
- necunoscut
- Volum (m³)
- necunoscut
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,35 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Panselutei
- Număr
- 52
- Localitate
- Dridu
- Județ
- Ialomița
- Cod poștal
- 927105
- Coordonate (lat, lon)
- 44.70019, 26.45477
- Clădiri pe stradă
- 16
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 87 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 24 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 57 | |
| 1946–1960 | 244 | |
| 1961–1970 | 165 | |
| 1971–1980 | 94 | |
| 1981–1990 | 39 | |
| 1991–2000 | 96 | |
| 2001–2010 | 78 | |
| 2011 și după | 142 |
Mai veche decât 97 % dintre ele.
| 1 nivel | 870 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 105 | |
| 3 niveluri | 4 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 89 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Panselutei
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Panseluței 54, Dridu 1920 · 1 etaj | 1920 | 1 etaj |
| Panseluței 56, Dridu 1955 · 1 etaj | 1955 | 1 etaj |
| Panseluței 58, Dridu 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj |
| Panseluței 66, Dridu 2021 · 1 etaj | 2021 | 1 etaj |
| Panseluței 70, Dridu 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj |
| Panseluței 33, Dridu 2008 · 2 etaje | 2008 | 2 etaje |
| Panseluței 32, Dridu 1973 · 1 etaj | 1973 | 1 etaj |
| Strada Panselutei 27, Dridu 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Canaidei 12, Dridu 2020 · 2 etaje | 2020 | 2 etaje | 112 m |
| Păpădiei 8, Dridu 1995 · 1 etaj | 1995 | 1 etaj | 137 m |
| Strada Canaidei 15, Dridu 1973 · 1 etaj | 1973 | 1 etaj | 161 m |
| Strada Canaidei 18, Dridu 1988 · 1 etaj | 1988 | 1 etaj | 161 m |
| Iasomiei 5, Dridu 2012 · 1 etaj | 2012 | 1 etaj | 174 m |
| Strada Iasomiei 3, Dridu 2010 · 2 etaje | 2010 | 2 etaje | 176 m |
| Iasomiei 1, Dridu 1999 · 2 etaje | 1999 | 2 etaje | 179 m |
| Păpădiei 12A, Dridu 1916 · 1 etaj | 1916 | 1 etaj | 179 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Panselutei 52, Dridu?
Clădirea de la Strada Panselutei 52, Dridu a fost construită în 1900.
Câte etaje are clădirea de la Strada Panselutei 52, Dridu?
Clădirea de la Strada Panselutei 52, Dridu are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Panselutei 52, Dridu?
Numărul cadastral este 29506-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Panselutei 52, Dridu?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,35 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Panselutei 52, Dridu? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e58cb954-ef74-48e5-afe8-0e93f23ccbd5" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/e58cb954-ef74-48e5-afe8-0e93f23ccbd5", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/e58cb954-ef74-48e5-afe8-0e93f23ccbd5",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()