Dn15 104, Bistra Mureșului
Locuință individuală · Bistra Mureșului
Rezumat
Locuință individuală de la Dn15 104, Bistra Mureșului, județul Mureș. Construită în 1998, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 277 m² la sol, suprafața desfășurată este de 358 m². Numărul cadastral este 53457-C2.
- Anul construcției
- 1998
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 277
- Înălțime (m)
- necunoscut
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1998
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 358
- Număr cadastral
- 53457-C2
- ID clădire
- 7c79eba9-7de8-4de7-bc99-6ec2890faaf7
- Actualizat
- 17 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 277
- Înălțime (m)
- necunoscut
- Volum (m³)
- necunoscut
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- necunoscut
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Dn15
- Număr
- 104
- Localitate
- Bistra Mureșului
- Județ
- Mureș
- Cod poștal
- 547206
- Coordonate (lat, lon)
- 46.96560, 24.90785
- Clădiri pe stradă
- 241
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 11 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 7 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 44 | |
| 1946–1960 | 93 | |
| 1961–1970 | 167 | |
| 1971–1980 | 205 | |
| 1981–1990 | 166 | |
| 1991–2000 | 281 (această clădire) | |
| 2001–2010 | 85 | |
| 2011 și după | 117 |
Mai veche decât 17 % dintre ele, mai nouă decât 59 %.
| 1 nivel | 1.292 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 347 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 56 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
76 % au mai puține etaje, 20 % la fel de multe.
Firme și panouri solare
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.
În apropiere
Alte clădiri pe Dn15
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Dn15 105/2, Bistra Mureșului 1996 · 2 etaje | 1996 | 2 etaje |
| Dn15 113, Bistra Mureșului 1992 · 2 etaje | 1992 | 2 etaje |
| Dn15 119, Bistra Mureșului 2008 · 2 etaje | 2008 | 2 etaje |
| Dn15 74, Bistra Mureșului 1970 · 2 etaje | 1970 | 2 etaje |
| Dn15 64, Bistra Mureșului 1975 · 2 etaje | 1975 | 2 etaje |
| Dn15 61, Bistra Mureșului 1936 · 2 etaje | 1936 | 2 etaje |
| Dn15 17A, Bistra Mureșului 1972 · 1 etaj | 1972 | 1 etaj |
| Dn15 17B, Bistra Mureșului 2011 · 2 etaje | 2011 | 2 etaje |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 105, Bistra Mureșului 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj | 6 m |
| Drum național Dn15 106, Bistra Mureșului 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 14 m |
| nr. 64, Bistra Mureșului 1989 · 2 etaje | 1989 | 2 etaje | 55 m |
| nr. 109, Bistra Mureșului 1968 · 1 etaj | 1968 | 1 etaj | 106 m |
| Drum național Dn15 66B, Bistra Mureșului 3 etaje | necunoscut | 3 etaje | 115 m |
| nr. 106 A, Bistra Mureșului 1993 · 3 etaje | 1993 | 3 etaje | 134 m |
| nr. 106/D1, Bistra Mureșului 1997 · 2 etaje | 1997 | 2 etaje | 146 m |
| nr. 106/D, Bistra Mureșului 1997 · 2 etaje | 1997 | 2 etaje | 162 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Dn15 104, Bistra Mureșului?
Clădirea de la Dn15 104, Bistra Mureșului a fost construită în 1998.
Câte etaje are clădirea de la Dn15 104, Bistra Mureșului?
Clădirea de la Dn15 104, Bistra Mureșului are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Dn15 104, Bistra Mureșului?
Numărul cadastral este 53457-C2. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Dn15 104, Bistra Mureșului? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/7c79eba9-7de8-4de7-bc99-6ec2890faaf7" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/7c79eba9-7de8-4de7-bc99-6ec2890faaf7", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/7c79eba9-7de8-4de7-bc99-6ec2890faaf7",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()