Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Strada Fortului 2B, Chitila

Locuință individuală · Chitila · jud. Ilfov

Rezumat

Locuință individuală de la Strada Fortului 2B, Chitila, județul Ilfov. Construită în 2011, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 72 m² la sol, suprafața desfășurată este de 72 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 53029-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.

Anul construcției
2011
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
72
Înălțime (m)
~3,0

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
2011
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
72
Număr cadastral
53029-C1
ID clădire
bfff4e9f-b46b-4dd1-9c0f-b375eef9a473
Actualizat
29 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
72
Înălțime (m)
~3,0
Volum (m³)
~216
Forma acoperișului
necunoscut
2 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus această clădire alte clădiri
Stradă
Strada Fortului
Număr
2B
Localitate
Chitila
Județ
Ilfov
Cod poștal
077046
Coordonate (lat, lon)
44.47637, 25.97113
Clădiri pe stradă
25

Clădirile din Chitila: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 33 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Chitila1.847 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Chitila
înainte de 1920
3
1920–1945
28
1946–1960
117
1961–1970
148
1971–1980
119
1981–1990
314
1991–2000
204
2001–2010
242
2011 și după
672 (această clădire)

Mai nouă decât 64 %.

Etaje în Chitila2.413 clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Chitila
1 nivel
1.487 (această clădire)
2 niveluri
699
3 niveluri
169
4 niveluri
36
5 niveluri
13
6 niveluri
9
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 62 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Fortului

Adresă Construită Etaje
Strada Fortului 25, Chitila 2019 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Panduri 3, Rudeni 1964 1 etaj 15 m
Strada Fortului 9, Rudeni 1964 1 etaj 36 m
Fortului 1, Rudeni 1982 1 etaj 40 m
Panduri 9, Rudeni 1946 1 etaj 45 m
nr. 11, Rudeni necunoscut 1 etaj 53 m
Fortului 13, Rudeni 1982 1 etaj 61 m
Strada Panduri 2, Chitila 1982 1 etaj 69 m
Strada Fortului 15, Rudeni 1962 1 etaj 77 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Strada Fortului 2B, Chitila?

Clădirea de la Strada Fortului 2B, Chitila a fost construită în 2011.

Câte etaje are clădirea de la Strada Fortului 2B, Chitila?

Clădirea de la Strada Fortului 2B, Chitila are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Fortului 2B, Chitila?

Numărul cadastral este 53029-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Fortului 2B, Chitila?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Fortului 2B, Chitila? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/bfff4e9f-b46b-4dd1-9c0f-b375eef9a473" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Fortului 2B, în câteva secunde