Principală 309, Bălăușeri
Locuință individuală · Bălăușeri · jud. Mureș
- Nr. cadastral53224-C1
- ID96bd8eaf
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Principală 309, Bălăușeri, județul Mureș. Construită în 1978, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 83 m² la sol, suprafața desfășurată este de 82 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 53224-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g.
- Anul construcției
- 1978
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 83
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1978
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 82
- Număr cadastral
- 53224-C1
- ID clădire
- 96bd8eaf-2fac-4a22-97f5-ccebc3bb0d90
- Actualizat
- 30 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 83
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~247
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,15 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- nu
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Principală
- Număr
- 309
- Localitate
- Bălăușeri
- Județ
- Mureș
- Cod poștal
- 547100
- Coordonate (lat, lon)
- 46.40770, 24.70110
- Clădiri pe stradă
- 781
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 27 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 39 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 51 | |
| 1946–1960 | 127 | |
| 1961–1970 | 81 | |
| 1971–1980 | 74 (această clădire) | |
| 1981–1990 | 43 | |
| 1991–2000 | 94 | |
| 2001–2010 | 18 | |
| 2011 și după | 52 |
Mai veche decât 36 % dintre ele, mai nouă decât 51 %.
| 1 nivel | 626 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 340 | |
| 3 niveluri | 43 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 62 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Principală
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Principală 312, Bălăușeri 1958 · 1 etaj | 1958 | 1 etaj |
| Principală 313, Bălăușeri 1950 · 1 etaj | 1950 | 1 etaj |
| Principală 304, Bălăușeri 1955 · 2 etaje | 1955 | 2 etaje |
| Principală 304A, Bălăușeri 2013 · 1 etaj | 2013 | 1 etaj |
| Principală 302, Bălăușeri 1955 · 1 etaj | 1955 | 1 etaj |
| Principală 298, Bălăușeri 1983 · 3 etaje | 1983 | 3 etaje |
| Principală 321, Bălăușeri 2 etaje | necunoscut | 2 etaje |
| Principală 322, Bălăușeri 1979 · 2 etaje | 1979 | 2 etaje |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 311/B, Bălăușeri 2011 · 2 etaje | 2011 | 2 etaje | 151 m |
| nr. 311, Bălăușeri 2017 · 2 etaje | 2017 | 2 etaje | 230 m |
| nr. 17/A, Bălăușeri 2015 · 2 etaje | 2015 | 2 etaje | 259 m |
| nr. 1, Bălăușeri 2023 · 2 etaje | 2023 | 2 etaje | 290 m |
| nr. 26, Bălăușeri 1994 · 2 etaje | 1994 | 2 etaje | 353 m |
| nr. 325A, Bălăușeri 2005 · 1 etaj | 2005 | 1 etaj | 402 m |
| Primăriei 40, Bălăușeri 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj | 524 m |
| nr. 38, Bălăușeri 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 526 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Principală 309, Bălăușeri?
Clădirea de la Principală 309, Bălăușeri a fost construită în 1978.
Câte etaje are clădirea de la Principală 309, Bălăușeri?
Clădirea de la Principală 309, Bălăușeri are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Principală 309, Bălăușeri?
Numărul cadastral este 53224-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Principală 309, Bălăușeri?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Principală 309, Bălăușeri? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/96bd8eaf-2fac-4a22-97f5-ccebc3bb0d90" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/96bd8eaf-2fac-4a22-97f5-ccebc3bb0d90", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/96bd8eaf-2fac-4a22-97f5-ccebc3bb0d90",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()