Principală 89, Dumbrava
Locuință individuală · Dumbrava · jud. Cluj
- Nr. cadastral50104-C1
- IDe4b96eb1
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Principală 89, Dumbrava, județul Cluj. Construită în 1959, are 2 etaje deasupra solului. Numărul cadastral este 50104-C1.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- necunoscut
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Principală
- Număr
- 89
- Localitate
- Dumbrava
- Județ
- Cluj
- Cod poștal
- 407152
- Coordonate (lat, lon)
- 46.82514, 23.21204
- Clădiri pe stradă
- 1.028
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 78 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 65 | |
| 1946–1960 | 231 (această clădire) | |
| 1961–1970 | 286 | |
| 1971–1980 | 231 | |
| 1981–1990 | 128 | |
| 1991–2000 | 177 | |
| 2001–2010 | 29 | |
| 2011 și după | 82 |
Mai veche decât 75 % dintre ele, mai nouă decât 6 %.
| 1 nivel | 917 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 395 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 67 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
66 % au mai puține etaje, 29 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Principală
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Principală 89, Dumbrava 1971 · 1 etaj | 1971 | 1 etaj |
| Principală 88, Dumbrava 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj |
| Principală 90, Dumbrava 1965 · 1 etaj | 1965 | 1 etaj |
| Strada Principala 93, Dumbrava 3 etaje | necunoscut | 3 etaje |
| Strada Principala 83, Dumbrava 2022 · 3 etaje | 2022 | 3 etaje |
| Principală 81, Dumbrava 1961 · 2 etaje | 1961 | 2 etaje |
| Strada Principala 78, Dumbrava 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Principala 76, Dumbrava 1940 · 1 etaj | 1940 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 158, Dumbrava 1950 · 2 etaje | 1950 | 2 etaje | 252 m |
| nr. 159, Dumbrava 1968 · 1 etaj | 1968 | 1 etaj | 273 m |
| nr. 166, Dumbrava 1950 · 2 etaje | 1950 | 2 etaje | 374 m |
| nr. 170, Dumbrava 1958 · 2 etaje | 1958 | 2 etaje | 403 m |
| nr. 171, Dumbrava 1935 · 2 etaje | 1935 | 2 etaje | 419 m |
| nr. 17, Dumbrava 1956 · 2 etaje | 1956 | 2 etaje | 435 m |
| nr. 15, Dumbrava 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 503 m |
| nr. 13, Dumbrava 1961 · 2 etaje | 1961 | 2 etaje | 552 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Principală 89, Dumbrava?
Clădirea de la Principală 89, Dumbrava a fost construită în 1959.
Câte etaje are clădirea de la Principală 89, Dumbrava?
Clădirea de la Principală 89, Dumbrava are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Principală 89, Dumbrava?
Numărul cadastral este 50104-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Principală 89, Dumbrava? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/e4b96eb1-4ae2-46e8-9af0-ae2258d8d16e" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/e4b96eb1-4ae2-46e8-9af0-ae2258d8d16e", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/e4b96eb1-4ae2-46e8-9af0-ae2258d8d16e",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()