nr. 55, Dângău Mare
Locuință individuală · Dângău Mare · jud. Cluj
- Nr. cadastral55471-C1
- IDdc7b56e5
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la nr. 55, Dângău Mare, județul Cluj. Construită în 1975, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 47 m² la sol, suprafața desfășurată estimată este de ~92 m². Înălțimea estimată este de ~6,0 m. Numărul cadastral este 55471-C1.
- Anul construcției
- 1975
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 47
- Înălțime (m)
- ~6,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1975
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- ~92
- Număr cadastral
- 55471-C1
- ID clădire
- dc7b56e5-8877-4b85-870b-eee9bb890870
- Actualizat
- 9 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 47
- Înălțime (m)
- ~6,0
- Volum (m³)
- ~279
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- necunoscut
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- necunoscut
- Număr
- 55
- Localitate
- Dângău Mare
- Județ
- Cluj
- Cod poștal
- 407149
- Coordonate (lat, lon)
- 46.75606, 23.20214
- Clădiri pe stradă
- necunoscut
Comparații
| înainte de 1920 | 14 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 65 | |
| 1946–1960 | 231 | |
| 1961–1970 | 286 | |
| 1971–1980 | 231 (această clădire) | |
| 1981–1990 | 128 | |
| 1991–2000 | 177 | |
| 2001–2010 | 29 | |
| 2011 și după | 82 |
Mai veche decât 33 % dintre ele, mai nouă decât 48 %.
| 1 nivel | 917 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 395 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 67 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
66 % au mai puține etaje, 29 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 55, Dângău Mare 1999 · 3 etaje | 1999 | 3 etaje | 5 m |
| nr. 50, Dângău Mare 1968 · 2 etaje | 1968 | 2 etaje | 17 m |
| nr. 49, Dângău Mare 1968 · 2 etaje | 1968 | 2 etaje | 42 m |
| nr. 61, Dângău Mare 1976 · 2 etaje | 1976 | 2 etaje | 115 m |
| nr. 40, Dângău Mare 1962 · 2 etaje | 1962 | 2 etaje | 119 m |
| nr. 38, Dângău Mare 1961 · 2 etaje | 1961 | 2 etaje | 123 m |
| nr. 36A, Dângău Mare 1986 · 1 etaj | 1986 | 1 etaj | 126 m |
| nr. 81, Dângău Mare 1960 · 2 etaje | 1960 | 2 etaje | 126 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Dângău Mare 55?
Clădirea de la Dângău Mare 55 a fost construită în 1975.
Câte etaje are clădirea de la Dângău Mare 55?
Clădirea de la Dângău Mare 55 are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Dângău Mare 55?
Numărul cadastral este 55471-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Dângău Mare 55? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/dc7b56e5-8877-4b85-870b-eee9bb890870" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/dc7b56e5-8877-4b85-870b-eee9bb890870", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/dc7b56e5-8877-4b85-870b-eee9bb890870",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()