Strada Rachitei 31, Buzău
Locuință individuală · Buzău
- Nr. cadastral54180-C3
- ID8a963382
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Rachitei 31, Buzău. Are 2 etaje deasupra solului. Numărul cadastral este 54180-C3. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g.
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
Formă și acoperiș
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,40 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- necunoscut
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Rachitei
- Număr
- 31
- Localitate
- Buzău
- Județ
- Buzău
- Cod poștal
- 120163
- Coordonate (lat, lon)
- 45.16925, 26.77786
- Clădiri pe stradă
- 52
Comparații
| 1 nivel | 6.058 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1.499 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 389 | |
| 4 niveluri | 157 | |
| 5 niveluri | 758 | |
| 6 niveluri | 44 | |
| 7 niveluri | 48 | |
| 8 niveluri | 47 | |
| 9 niveluri | 25 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 109 |
66 % au mai puține etaje, 16 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Rachitei
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Rachitei 32, Buzău 2000 · 2 etaje | 2000 | 2 etaje |
| Răchitei 29, Buzău 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Rachitei 33, Buzău 1983 · 1 etaj | 1983 | 1 etaj |
| Răchitei 33, Buzău 1956 · 1 etaj | 1956 | 1 etaj |
| Răchitei 34, Buzău 1990 · 1 etaj | 1990 | 1 etaj |
| Strada Rachitei 24, Buzău 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj |
| Răchitei 38A, Buzău 2000 · 1 etaj | 2000 | 1 etaj |
| Strada Răchitei 44, Buzău 1963 · 1 etaj | 1963 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Lăstunului 32, Buzău 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 94 m |
| Lăstunului 28A, Buzău 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 96 m |
| Lăstunului 34, Buzău 1960 · 2 etaje | 1960 | 2 etaje | 98 m |
| Lăstunului 26, Buzău 2 etaje | necunoscut | 2 etaje | 107 m |
| Strada Lăstunului 20, Buzău 2000 · 2 etaje | 2000 | 2 etaje | 114 m |
| Lăstunului 44B, Buzău 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 131 m |
| Lăstunului 20, Buzău 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj | 132 m |
| Lăstunului 59, Buzău 1962 · 2 etaje | 1962 | 2 etaje | 133 m |
Întrebări
Câte etaje are clădirea de la Strada Rachitei 31, Buzău?
Clădirea de la Strada Rachitei 31, Buzău are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Rachitei 31, Buzău?
Numărul cadastral este 54180-C3. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Rachitei 31, Buzău?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,40 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Rachitei 31, Buzău? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/8a963382-dcab-4bfa-a33f-2b9ca7b2dcd7" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/8a963382-dcab-4bfa-a33f-2b9ca7b2dcd7", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/8a963382-dcab-4bfa-a33f-2b9ca7b2dcd7",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()