Sari la conținut
Autentificare

Velea 128, Bulbucata

Locuință individuală · Bulbucata · jud. Giurgiu

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Locuință individuală de la Velea 128, Bulbucata, județul Giurgiu. Construită în 2002, are 2 etaje deasupra solului. Numărul cadastral este 30659-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g.

Anul construcției
2002
Etaje
2
Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
2002
Etaje
2
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
în raport
Număr cadastral
30659-C1
ID clădire
12a69ca9-fa26-4e4f-b113-10d0cae2b3e7
Actualizat
27 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport
Volum (m³)
în raport
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,25 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Velea evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Velea
Număr
128
Localitate
Bulbucata
Județ
Giurgiu
Cod poștal
087030
Coordonate (lat, lon)
44.28031, 25.81676
Clădiri pe stradă
108

Clădirile din Bulbucata: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 20 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Bulbucata161 de clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Bulbucata
înainte de 1920
6
1920–1945
27
1946–1960
32
1961–1970
24
1971–1980
19
1981–1990
3
1991–2000
16
2001–2010
6 (această clădire)
2011 și după
28

Mai veche decât 17 % dintre ele, mai nouă decât 79 %.

Etaje în Bulbucata1.182 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Bulbucata
1 nivel
1.092
2 niveluri
80 (această clădire)
3 niveluri
10
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

92 % au mai puține etaje, 7 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Velea

Adresă Construită Etaje
Velea 127, Bulbucata necunoscut 2 etaje
Velea 129, Bulbucata necunoscut 2 etaje
Velea 125, Bulbucata necunoscut 1 etaj
Velea 131, Bulbucata 2006 1 etaj
Velea 132, Bulbucata 1962 1 etaj
Strada Velea 123, Bulbucata necunoscut 2 etaje
Strada Velea 133, Bulbucata necunoscut 1 etaj
Strada Velea 133A, Bulbucata 2022 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Nichifor Crainic 6, Bulbucata 1947 1 etaj 253 m
Nichifor Crainic 3, Bulbucata 1948 1 etaj 328 m
Strada Nichifor Crainic 3A, Bulbucata necunoscut 1 etaj 330 m
Strada Nichifor Crainic 18, Bulbucata necunoscut 1 etaj 368 m
Nichifor Crainic 18, Bulbucata necunoscut 1 etaj 377 m
Intrarea Bisericii 23, Bulbucata 1990 1 etaj 379 m
Satul Vechi 5, Bulbucata 1941 1 etaj 395 m
Nichifor Crainic 24, Bulbucata necunoscut 1 etaj 405 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Velea 128, Bulbucata?

Clădirea de la Velea 128, Bulbucata a fost construită în 2002.

Câte etaje are clădirea de la Velea 128, Bulbucata?

Clădirea de la Velea 128, Bulbucata are 2 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Velea 128, Bulbucata?

Numărul cadastral este 30659-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Velea 128, Bulbucata?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,25 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Velea 128, Bulbucata? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/12a69ca9-fa26-4e4f-b113-10d0cae2b3e7" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Velea 128, în câteva secunde