Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Deva 49, Brăila

Locuință individuală · Brăila

Rezumat

Locuință individuală de la Deva 49, Brăila. Are 2 etaje deasupra solului, ocupă 84 m² la sol, suprafața desfășurată este de 127 m². Numărul cadastral este 88596-C2. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g.

Anul construcției
necunoscut
Etaje
2
Suprafață la sol (m²)
84
Înălțime (m)
necunoscut

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
necunoscut
Etaje
2
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
127
Număr cadastral
88596-C2
ID clădire
6e3aaf47-b1f0-c5f7-7009-8e66959fd5fb
Actualizat
17 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
84
Înălțime (m)
necunoscut
Volum (m³)
necunoscut
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,30 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
necunoscut
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

25 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Deva evidențiată această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Deva
Număr
49
Localitate
Brăila
Județ
Brăila
Cod poștal
810172
Coordonate (lat, lon)
45.27435, 27.94412
Clădiri pe stradă
52

Clădirile din Brăila: statistici

Comparații

Etaje în Brăila13.712 clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Brăila
1 nivel
10.596
2 niveluri
2.182 (această clădire)
3 niveluri
400
4 niveluri
184
5 niveluri
264
6 niveluri
17
7 niveluri
12
8 niveluri
19
9 niveluri
19
10 sau mai multe niveluri
19

77 % au mai puține etaje, 16 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Alte clădiri pe Deva

Adresă Construită Etaje
Deva 48, Brăila 2001 1 etaj
Strada Deva 47, Brăila 1998 1 etaj
Deva 47, Brăila 1960 1 etaj
Deva 53, Brăila 1960 1 etaj
Deva 44, Brăila necunoscut 1 etaj
Strada Deva 42, Brăila necunoscut 3 etaje
Strada Deva 56, Brăila 2017 2 etaje
Deva 57B, Brăila necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Ioan Slavici 27, Brăila necunoscut 2 etaje 44 m
Strada Ion Slavici 25, Brăila 1963 1 etaj 48 m
Ioan Slavici 14, Brăila necunoscut 1 etaj 50 m
Strada Moldovei 27A, Brăila 2022 1 etaj 55 m
Moldovei 27, Brăila 2021 1 etaj 63 m
Ioan Slavici 12, Brăila 1981 1 etaj 66 m
Ioan Slavici 10, Brăila 2008 1 etaj 67 m
Ioan Slavici 5, Brăila necunoscut 1 etaj 69 m

Întrebări

Câte etaje are clădirea de la Deva 49, Brăila?

Clădirea de la Deva 49, Brăila are 2 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Deva 49, Brăila?

Numărul cadastral este 88596-C2. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Deva 49, Brăila?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,30 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Deva 49, Brăila? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/6e3aaf47-b1f0-c5f7-7009-8e66959fd5fb" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Deva 49, în câteva secunde