Sari la conținut
Autentificare Creează cont

Schiporenilor 19, Bilca

Locuință individuală · Bilca · jud. Suceava

Rezumat

Locuință individuală de la Schiporenilor 19, Bilca, județul Suceava. Construită în 1994, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 121 m² la sol, suprafața desfășurată este de 121 m². Înălțimea estimată este de ~2,5 m. Numărul cadastral este 37001-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.

Anul construcției
1994
Etaje
1
Suprafață la sol (m²)
121
Înălțime (m)
~2,5

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Locuință individuală
Anul construcției
1994
Etaje
1
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
121
Număr cadastral
37001-C1
ID clădire
3a07d3ec-d9ba-4dfb-a021-91b3d3e878bb
Actualizat
17 octombrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
121
Înălțime (m)
~2,5
Volum (m³)
~303
Forma acoperișului
necunoscut
10 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
nu
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Schiporenilor evidențiată această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Schiporenilor
Număr
19
Localitate
Bilca
Județ
Suceava
Cod poștal
727030
Coordonate (lat, lon)
47.91831, 25.71619
Clădiri pe stradă
45

Clădirile din Bilca: statistici

Comparații

Vârsta, față de stradă
mai veche decât 80 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
Ani de construcție în Bilca415 clădiri cu valoarea cunoscută
Ani de construcție în Bilca
înainte de 1920
15
1920–1945
21
1946–1960
47
1961–1970
55
1971–1980
50
1981–1990
51
1991–2000
42 (această clădire)
2001–2010
47
2011 și după
87

Mai veche decât 32 % dintre ele, mai nouă decât 58 %.

Etaje în Bilca811 clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Bilca
1 nivel
598 (această clădire)
2 niveluri
199
3 niveluri
14
4 niveluri
0
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

0 % au mai puține etaje, 74 % la fel de multe.

Firme și panouri solare

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
disponibilă

Numele firmelor, verificarea panourilor solare pe imagini datate și exportul sunt în aplicație. Un cont nou deschide complet 5 clădiri gratuit, fără card.

În apropiere

Alte clădiri pe Schiporenilor

Adresă Construită Etaje
Schiporenilor 17, Bilca necunoscut 2 etaje
Schiporenilor 21, Bilca necunoscut 1 etaj
Schiporenilor 16A, Bilca necunoscut 1 etaj
Strada Schiporenilor 27, Bilca 1996 2 etaje
Schiporenilor 27, Bilca 2013 2 etaje
Schiporenilor 1, Bilca 2007 2 etaje
Schiporenilor 47, Bilca necunoscut 1 etaj

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Patrastenilor 22, Bilca 1970 1 etaj 126 m
Patrastenilor 18, Bilca 2013 2 etaje 153 m
Patrastenilor 29, Bilca necunoscut 1 etaj 180 m
Patrastenilor 33, Bilca 1978 1 etaj 190 m
Ion Creangă 1, Bilca necunoscut 1 etaj 201 m
Ion Creangă 3, Bilca 1929 1 etaj 234 m
Strada Filimon Cardei 14, Bilca 1964 2 etaje 249 m
Mihai Eminescu 6, Bilca necunoscut 1 etaj 251 m

Întrebări

Când a fost construită clădirea de la Schiporenilor 19, Bilca?

Clădirea de la Schiporenilor 19, Bilca a fost construită în 1994.

Câte etaje are clădirea de la Schiporenilor 19, Bilca?

Clădirea de la Schiporenilor 19, Bilca are 1 etaj deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Schiporenilor 19, Bilca?

Numărul cadastral este 37001-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Schiporenilor 19, Bilca?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită după normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Schiporenilor 19, Bilca? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/3a07d3ec-d9ba-4dfb-a021-91b3d3e878bb" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 4,99 EURFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Schiporenilor 19, în câteva secunde