Strada Oroiului 62, Band
Locuință individuală · Band · jud. Mureș
- Nr. cadastral51152-C1
- IDdc2375a1
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Oroiului 62, Band, județul Mureș. Construită în 1953, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 128 m² la sol, suprafața desfășurată este de 128 m². Înălțimea estimată este de ~3,0 m. Numărul cadastral este 51152-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g.
- Anul construcției
- 1953
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 128
- Înălțime (m)
- ~3,0
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1953
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 128
- Număr cadastral
- 51152-C1
- ID clădire
- dc2375a1-8aeb-47e6-b2e2-80f7fa99a07a
- Actualizat
- 23 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 128
- Înălțime (m)
- ~3,0
- Volum (m³)
- ~384
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,15 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Oroiului
- Număr
- 62
- Localitate
- Band
- Județ
- Mureș
- Cod poștal
- 547065
- Coordonate (lat, lon)
- 46.57241, 24.36905
- Clădiri pe stradă
- 101
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 100 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 15 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 74 | |
| 1946–1960 | 226 (această clădire) | |
| 1961–1970 | 177 | |
| 1971–1980 | 120 | |
| 1981–1990 | 85 | |
| 1991–2000 | 116 | |
| 2001–2010 | 22 | |
| 2011 și după | 50 |
Mai veche decât 64 % dintre ele, mai nouă decât 10 %.
| 1 nivel | 1.049 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 134 | |
| 3 niveluri | 29 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 87 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Oroiului
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Oroiului 65, Band 1 etaj | necunoscut | 1 etaj |
| Strada Oroiului 57, Band 1975 · 1 etaj | 1975 | 1 etaj |
| Strada Oroiului 67, Band 1965 · 1 etaj | 1965 | 1 etaj |
| Strada Oroiului 52, Band 1984 · 1 etaj | 1984 | 1 etaj |
| Strada Oroiului 72, Band 1977 · 1 etaj | 1977 | 1 etaj |
| Strada Oroiului 50, Band 1970 · 1 etaj | 1970 | 1 etaj |
| Strada Oroiului 74A, Band 2004 · 1 etaj | 2004 | 1 etaj |
| Strada Oroiului 41A, Band 1959 · 1 etaj | 1959 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Meșterilor 47, Band 1974 · 1 etaj | 1974 | 1 etaj | 21 m |
| Strada Padurea Mica 1, Band 1927 · 1 etaj | 1927 | 1 etaj | 104 m |
| Strada Meșterilor 56, Band 2019 · 1 etaj | 2019 | 1 etaj | 123 m |
| Meșterilor 42, Band 1981 · 1 etaj | 1981 | 1 etaj | 143 m |
| Meșterilor 50, Band 1959 · 2 etaje | 1959 | 2 etaje | 151 m |
| Strada Mesterilor 45, Band 1925 · 1 etaj | 1925 | 1 etaj | 159 m |
| Strada Mesterilor 54, Band 1969 · 1 etaj | 1969 | 1 etaj | 188 m |
| Pădurea Mică 16, Band 1966 · 2 etaje | 1966 | 2 etaje | 193 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Oroiului 62, Band?
Clădirea de la Strada Oroiului 62, Band a fost construită în 1953.
Câte etaje are clădirea de la Strada Oroiului 62, Band?
Clădirea de la Strada Oroiului 62, Band are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Oroiului 62, Band?
Numărul cadastral este 51152-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Oroiului 62, Band?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Oroiului 62, Band? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/dc2375a1-8aeb-47e6-b2e2-80f7fa99a07a" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/dc2375a1-8aeb-47e6-b2e2-80f7fa99a07a", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/dc2375a1-8aeb-47e6-b2e2-80f7fa99a07a",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()