Sari la conținut
Autentificare

Strada Forestierului 175K, Tăuții de Sus

Servicii publice · Tăuții de Sus · jud. Maramureș

PDF imediat · fără cont

Rezumat

Servicii publice de la Strada Forestierului 175K, Tăuții de Sus, județul Maramureș. Are 2 etaje deasupra solului. Numărul cadastral este 54679-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g.

Anul construcției
necunoscut
Etaje
2
Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport

~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii

Clădirea

Utilizare
Servicii publice
Anul construcției
necunoscut
Etaje
2
Locuințe
necunoscut
Suprafață desfășurată (m²)
în raport
Număr cadastral
54679-C1
ID clădire
209de86d-929d-4e6c-9f4e-017523b82fc2
Actualizat
27 septembrie 2026

Formă și acoperiș

Suprafață la sol (m²)
în raport
Înălțime (m)
în raport
Volum (m³)
în raport
Forma acoperișului
necunoscut
5 mN
Contur · văzut de sus, nordul în sus

Riscuri

Zonă seismică
ag = 0,15 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
Construită înainte de normativul seismic din 1978
necunoscut
Clasa de risc seismic
Negăsită pe lista PNCCRS
Zonă inundabilă
necunoscut

Localizare

50 mN
Clădirea și vecinii ei · văzută de sus, nordul în sus · Strada Forestierului evidențiată · © OpenStreetMap această clădire pe aceeași stradă alte clădiri
Stradă
Strada Forestierului
Număr
175K
Localitate
Tăuții de Sus
Județ
Maramureș
Cod poștal
435103
Coordonate (lat, lon)
47.65697, 23.61811
Clădiri pe stradă
352

Clădirile din Baia Sprie: statistici

Comparații

Etaje în Baia Sprie2.937 de clădiri cu valoarea cunoscută
Etaje în Baia Sprie
1 nivel
1.852
2 niveluri
795 (această clădire)
3 niveluri
270
4 niveluri
15
5 niveluri
4
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

63 % au mai puține etaje, 27 % la fel de multe.

Ce adaugă raportul

Firme cu sediul la această adresă
niciuna găsită
Verificare panouri solare
neverificat încă
Plan și fațade la scară
în raport

Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.

Intră în cont

În apropiere

Alte clădiri pe Strada Forestierului

Adresă Construită Etaje
Strada Forestierului 175, Tăuții de Sus 1964 1 etaj
Strada Forestierului 175A, Tăuții de Sus 1997 2 etaje
Strada Forestierului 175B, Tăuții de Sus 1997 1 etaj
Strada Forestierului 175E, Tăuții de Sus 2021 1 etaj
Strada Forestierului 175F, Tăuții de Sus 2016 1 etaj
Strada Forestierului 173, Tăuții de Sus 1983 1 etaj
Strada Forestierului 170A, Tăuții de Sus 2000 2 etaje
Strada Forestierului 184, Tăuții de Sus 1950 2 etaje

Clădiri în apropiere

Adresă Construită Etaje Distanță
Strada Forestierilor 187, Tăuții de Sus 1949 1 etaj 220 m
Strada Forestierului 175 D, Baia Sprie 2016 1 etaj 224 m
Strada Forestierului 201/1, Baia Sprie 1995 2 etaje 238 m
Strada Vasile Lucaciu 236A, Baia Mare 2023 1 etaj 245 m
Cărămizilor 160, Tăuții de Sus necunoscut 1 etaj 261 m
Cărămizilor 56, Tăuții de Sus necunoscut 3 etaje 298 m
Cărămizilor 3, Tăuții de Sus necunoscut 1 etaj 340 m
Strada Postfundus 1, Baia Mare 2010 2 etaje 347 m

Întrebări

Câte etaje are clădirea de la Strada Forestierului 175K, Tăuții de Sus?

Clădirea de la Strada Forestierului 175K, Tăuții de Sus are 2 etaje deasupra solului.

Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Forestierului 175K, Tăuții de Sus?

Numărul cadastral este 54679-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.

Care este riscul seismic la Strada Forestierului 175K, Tăuții de Sus?

Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,15 g (normativul P100-1/2013). Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.

Aceleași date, din asistentul AI sau din API

Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.

Asistent AI

Întreabă, de exemplu:
Ce știi despre clădirea de la Strada Forestierului 175K, Tăuții de Sus? Ce firme au sediul acolo?
Conectează ChatGPT sau Claude

API

Fișa acestei clădiri, ca JSON:

curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/209de86d-929d-4e6c-9f4e-017523b82fc2" \
  -H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"
Raport · 24,99 RONFără cont · imediat
Exemplu

Raport exemplu · Kolbenova 1021/9, Praha

PDF-ul de 11 pagini pe care îl descarcă un cumpărător · Descarcă PDF-ul exemplu

Raport exemplu, pagina 1 din 11Raport exemplu, pagina 2 din 11Raport exemplu, pagina 3 din 11Raport exemplu, pagina 4 din 11Raport exemplu, pagina 5 din 11Raport exemplu, pagina 6 din 11Raport exemplu, pagina 7 din 11Raport exemplu, pagina 8 din 11Raport exemplu, pagina 9 din 11Raport exemplu, pagina 10 din 11Raport exemplu, pagina 11 din 11
Raportul pentru Strada Forestierului 175K, în câteva secunde