Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot
Locuință individuală · Arcești Cot · jud. Olt
- Nr. cadastral56013-C1
- ID3c565b7b
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot, județul Olt. Construită în 1973, are 2 etaje deasupra solului, ocupă 406 m² la sol, suprafața desfășurată estimată este de ~812 m². Înălțimea estimată este de ~2,5 m. Numărul cadastral este 56013-C1. Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g.
- Anul construcției
- 1973
- Etaje
- 2
- Suprafață la sol (m²)
- 406
- Înălțime (m)
- ~2,5
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1973
- Etaje
- 2
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- ~812
- Număr cadastral
- 56013-C1
- ID clădire
- 3c565b7b-5dc5-44f8-b50e-fb2ffc2eab55
- Actualizat
- 17 octombrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 406
- Înălțime (m)
- ~2,5
- Volum (m³)
- ~1.015
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- ag = 0,20 g accelerația de proiectare a localității, P100-1/2013
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- Strada Mircea Cel Bătrân
- Număr
- 34
- Localitate
- Arcești Cot
- Județ
- Olt
- Cod poștal
- 237337
- Coordonate (lat, lon)
- 44.45579, 24.26714
- Clădiri pe stradă
- 56
Comparații
- Vârsta, față de stradă
- mai veche decât 54 % dintre clădirile de pe stradă cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 7 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 36 | |
| 1946–1960 | 125 | |
| 1961–1970 | 244 | |
| 1971–1980 | 130 (această clădire) | |
| 1981–1990 | 61 | |
| 1991–2000 | 144 | |
| 2001–2010 | 27 | |
| 2011 și după | 68 |
Mai veche decât 36 % dintre ele, mai nouă decât 49 %.
| 1 nivel | 929 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 122 (această clădire) | |
| 3 niveluri | 12 | |
| 4 niveluri | 4 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
87 % au mai puține etaje, 11 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Alte clădiri pe Strada Mircea Cel Bătrân
| Adresă | Construită | Etaje |
|---|---|---|
| Strada Mircea cel Batran 38, Arcești Cot 2020 · 1 etaj | 2020 | 1 etaj |
| Strada Mircea Cel Bătrân 28, Arcești Cot 2003 · 1 etaj | 2003 | 1 etaj |
| Strada Mircea Cel Bătrân 40, Arcești Cot 1949 · 1 etaj | 1949 | 1 etaj |
| Strada Mircea Cel Bătrân 26, Arcești Cot 1956 · 1 etaj | 1956 | 1 etaj |
| Strada Mircea Cel Bătrân 42, Arcești Cot 1947 · 1 etaj | 1947 | 1 etaj |
| Strada Mircea Cel Bătrân 25, Arcești Cot 1957 · 1 etaj | 1957 | 1 etaj |
| Strada Mircea Cel Bătrân 22, Arcești Cot 1998 · 2 etaje | 1998 | 2 etaje |
| Strada Mircea cel Batran 46A, Arcești Cot 2019 · 1 etaj | 2019 | 1 etaj |
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| Strada Mircea cel Batrin 19, Arcești Cot 1979 · 1 etaj | 1979 | 1 etaj | 91 m |
| Strada Titu Maiorescu 20, Arcești Cot 1990 · 2 etaje | 1990 | 2 etaje | 157 m |
| Strada Titu Maiorescu 22, Arcești Cot 1964 · 1 etaj | 1964 | 1 etaj | 173 m |
| Strada Titu Maiorescu 14, Arcești Cot 1948 · 1 etaj | 1948 | 1 etaj | 194 m |
| Strada Titu Maiorescu 28, Arcești Cot 1931 · 1 etaj | 1931 | 1 etaj | 198 m |
| Strada Titu Maiorescu 33, Arcești Cot 1961 · 1 etaj | 1961 | 1 etaj | 218 m |
| Strada Titu Maiorescu 39, Arcești Cot 1995 · 1 etaj | 1995 | 1 etaj | 221 m |
| Aleea Trandafirilor 6A, Arcești Cot 2020 · 3 etaje | 2020 | 3 etaje | 259 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot?
Clădirea de la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot a fost construită în 1973.
Câte etaje are clădirea de la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot?
Clădirea de la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot are 2 etaje deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot?
Numărul cadastral este 56013-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Care este riscul seismic la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot?
Localitatea are accelerația seismică de proiectare ag = 0,20 g (normativul P100-1/2013). Clădirea a fost construită înainte de normativul seismic din 1978. Clasa de risc seismic o stabilește doar o expertiză tehnică.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Strada Mircea Cel Bătrân 34, Arcești Cot? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/3c565b7b-5dc5-44f8-b50e-fb2ffc2eab55" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/3c565b7b-5dc5-44f8-b50e-fb2ffc2eab55", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/3c565b7b-5dc5-44f8-b50e-fb2ffc2eab55",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()