nr. 312, Meseșenii de Sus
Locuință individuală · Meseșenii de Sus · jud. Sălaj
- Nr. cadastral52341-C1
- IDa06a9c60
- Actualizat
Rezumat
Locuință individuală de la nr. 312, Meseșenii de Sus, județul Sălaj. Construită în 1947, are 1 etaj deasupra solului, ocupă 133 m² la sol, suprafața desfășurată este de 133 m². Înălțimea estimată este de ~2,5 m. Numărul cadastral este 52341-C1.
- Anul construcției
- 1947
- Etaje
- 1
- Suprafață la sol (m²)
- 133
- Înălțime (m)
- ~2,5
~ estimare · „necunoscut”: nu apare în nicio înregistrare a clădirii
Clădirea
- Utilizare
- Locuință individuală
- Anul construcției
- 1947
- Etaje
- 1
- Locuințe
- necunoscut
- Suprafață desfășurată (m²)
- 133
- Număr cadastral
- 52341-C1
- ID clădire
- a06a9c60-ed6b-49a6-8ecc-c21cc9cd4152
- Actualizat
- 27 septembrie 2026
Formă și acoperiș
- Suprafață la sol (m²)
- 133
- Înălțime (m)
- ~2,5
- Volum (m³)
- ~332
- Forma acoperișului
- necunoscut
Riscuri
- Zonă seismică
- necunoscut
- Construită înainte de normativul seismic din 1978
- da
- Clasa de risc seismic
- Negăsită pe lista PNCCRS
- Zonă inundabilă
- necunoscut
Localizare
- Stradă
- necunoscut
- Număr
- 312
- Localitate
- Meseșenii de Sus
- Județ
- Sălaj
- Cod poștal
- 457248
- Coordonate (lat, lon)
- 47.12174, 22.99666
- Clădiri pe stradă
- necunoscut
Comparații
| înainte de 1920 | 11 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 63 | |
| 1946–1960 | 105 (această clădire) | |
| 1961–1970 | 127 | |
| 1971–1980 | 93 | |
| 1981–1990 | 42 | |
| 1991–2000 | 89 | |
| 2001–2010 | 13 | |
| 2011 și după | 216 |
Mai veche decât 76 % dintre ele, mai nouă decât 10 %.
| 1 nivel | 596 (această clădire) | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 188 | |
| 3 niveluri | 53 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
0 % au mai puține etaje, 71 % la fel de multe.
Ce adaugă raportul
- Firme cu sediul la această adresă
- niciuna găsită
- Verificare panouri solare
- neverificat încă
- Plan și fațade la scară
- în raport
Tot ce are lacăt este în raportul acestei clădiri: PDF imediat după plată, 24,99 RON, fără cont.
În apropiere
Clădiri în apropiere
| Adresă | Construită | Etaje | Distanță |
|---|---|---|---|
| nr. 307, Meseșenii de Sus 1933 · 1 etaj | 1933 | 1 etaj | 99 m |
| nr. 305, Meseșenii de Sus 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 103 m |
| nr. 310, Meseșenii de Sus 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 114 m |
| nr. 323, Meseșenii de Sus 1 etaj | necunoscut | 1 etaj | 120 m |
| nr. 315, Meseșenii de Sus 1961 · 1 etaj | 1961 | 1 etaj | 180 m |
| nr. 301, Meseșenii de Sus 1959 · 1 etaj | 1959 | 1 etaj | 195 m |
| Strada Zănoji 11, Meseșenii de Sus 2018 · 1 etaj | 2018 | 1 etaj | 203 m |
| nr. 252, Meseșenii de Sus 1960 · 1 etaj | 1960 | 1 etaj | 277 m |
Întrebări
Când a fost construită clădirea de la Meseșenii de Sus 312?
Clădirea de la Meseșenii de Sus 312 a fost construită în 1947.
Câte etaje are clădirea de la Meseșenii de Sus 312?
Clădirea de la Meseșenii de Sus 312 are 1 etaj deasupra solului.
Care este numărul cadastral al clădirii de la Meseșenii de Sus 312?
Numărul cadastral este 52341-C1. Înregistrarea oficială se deschide din tabelul „Clădirea”.
Aceleași date, din asistentul AI sau din API
Conectează baseray la ChatGPT sau Claude și întreabă de această clădire sau de oricare alta din baseray, sau citește fișa ei din codul tău.
Asistent AI
Ce știi despre clădirea de la Meseșenii de Sus 312? Ce firme au sediul acolo?
API
Fișa acestei clădiri, ca JSON:
curl "https://api.baseray.ai/v1/buildings/a06a9c60-ed6b-49a6-8ecc-c21cc9cd4152" \
-H "Authorization: Bearer $BASERAY_API_KEY"const response = await fetch("https://api.baseray.ai/v1/buildings/a06a9c60-ed6b-49a6-8ecc-c21cc9cd4152", {
headers: { Authorization: `Bearer ${process.env.BASERAY_API_KEY}` },
});
const building = await response.json();import os
import requests
response = requests.get(
"https://api.baseray.ai/v1/buildings/a06a9c60-ed6b-49a6-8ecc-c21cc9cd4152",
headers={"Authorization": f"Bearer {os.environ['BASERAY_API_KEY']}"},
timeout=30,
)
building = response.json()